Lubinianie mieli niecodzienna okazję wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez Stowarzyszenie Motopomocni, Szkołę Jazdy Wilk w Legnicy i WORD. Dla motocyklistów przygotowano prelekcje z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, ale co najważniejsze ćwiczenia na placu manewrowym pod okiem doświadczonych instruktorów jazdy. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie,

Najpierw nieco teorii z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, potem praktyczne doskonalenie techniki jazdy drogowej na motocyklu.

Mamy dziś szkolenie, które organizuje Stowarzyszenie Motopomocni. To przede wszystkim zakres pierwszej pomocy, której możemy udzielić sami. To my jesteśmy zawsze pierwsi na miejscu zdarzenia, to my możemy łatwiej dojechać. Druga część szkolenia, która jest na placu manewrowym Nauki Jazdy Wilk to doskonalenie praktycznej jazdy, techniki jazdy drogowej. Mamy trenerów gymkhany, czyli sportów motocyklowych. To ma być podniesienie naszych – motocyklistów umiejętności. Ma to być nauka jazdy mądrej i bezpiecznej tak, żebyśmy sobie i innym nie zrobili krzywdy  – mówił Piotr Michałowski, instruktor ze Szkoły Jazdy Wilk w Legnicy, współorganizator wydarzenia. 

Na szkoleniu obecni byli motocykliści z całego regionu, w tym również z Lubina.

To jest moje trzecie już szkolenie związane z  pierwszej pomocy. Co roku przypominam sobie wiadomości, które niepraktykowane ulatują. Jestem bardzo zadowolona z tego, co tu dostaję.  Jadąc motocyklem widać postęp w naszym kierunku. Sama też jestem kierowcą samochodowym i wiem, że nie zawsze można wszystko przewidzieć. Sporo rozmawiam z takimi kierowcami, którzy nie jeżdżą motocyklami. Przekazuję im informacje na temat tego dlaczego np. motocyklista potrafi się wcisnąć w korku między auta. Mówimy, by jednak ustępować, bo to świadczy po pierwsze o nas. Żeby było bezpiecznie wystarczy się po prostu szanować na drodze  – mówiła Beata Dziedzic. 

Patronat nad wydarzeniem objął WORD w Legnicy i Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Jestem dziś uczestnikiem. Warto brać w tym udział, by bezpieczniej jeździć. Można udoskonalić swoje umiejętności i poprawić wiedzę w zakresie pierwszej pomocy. Można nauczyć się tak, by pokazać, że jazda na motorze może być bezpieczna, gdy jeździ się odpowiedzialnie i w sposób przemyślany – mówił Tadeusz Krzakowski.

Poprzedni artykuł199 parkrun jako bieg dla świadomości o autyzmie – FOTO
Następny artykułStrajk nauczycieli w Lubinie