Szkoły średnie w piątek 26 kwietnia pożegnały maturzystów. Nie inaczej było w Zespole Szkół Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie. Wręczono świadectwa, podziękowano za lata nauki i życzono młodym ludziom sił na dorosłej drodze. Zmagania z dojrzałością czekają ich już od 7 maja. Wtedy to ruszą tegoroczne matury.

Kwiaty, uśmiechy, podziękowania, gratulacje zarówno dla młodych absolwentów, jak i ich rodziców oraz nauczycieli. Rok szkolny 2023/24 dla absolwentów kierunków technik elektryk i technik górnik dobiegł końca.

To pierwszy rocznik kończący pięcioletnie technikum. Czas minął bardzo szybko. Życzę im, by nie bali się sięgać po to, co przed nimi, by mierzyli wysoko i mieli czujność oraz wrażliwość na innych – mówiła Lucyna Kubis, dyrektor ZS MCKK w Lubinie.

ZS MCKK kształcąc młodych ludzi współpracuje z KGHM Polska Miedź S.A. i Tauron Dystrybucja.

Zwracamy uwagę na stypendystów, bo te osoby zapracowały na to nie tylko wynikami w nauce, ale też tym, jak się pokazały na praktykach w naszych oddziałach. To osoby, które z jednej strony mają przygotowanie merytoryczne, a z drugiej strony są aktywne, chcą się uczyć i rozszerzając kompetencje. W ten sposób staramy się przygotować naszą przyszłą kadrę. Cieszymy się, ze jest wiele osób, które wybierają kierunki związane z kształceniem technicznym i branżowym – mówiła Natalia Czekajło, wydział rekrutacji i budowania wizerunku KGHM Polska Miedź S.A.

Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia od Taurona i KGHM i stypendia od Polskiej Miedzi. Gratulacje odebrali też rodzice, którzy angażowali się w życie szkoły. Wyróżniono też wychowawczynie absolwentów. W sumie ZS MCKK to blisko 240 uczniów różnych klas zarówno technicznych, jak i branżowych.

Poprzedni artykułRozśpiewane dzieci – FOTO
Następny artykułPodsumowanie weekendu