Nowoczesny densytometr rentgenowski jest już dostępny w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych – gmina zakupiła urządzenie medyczne m.in. z dotacji celowej przyznanej przez KGHM w 2022 roku. Miedziowa spółka przekazuje lokalnym samorządom pieniądze w ramach programu działań z obszaru CSR i biznesu społecznie odpowiedzialnego realizowanego przez spółkę na rzecz mieszkańców.

– KGHM wspiera Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych od wielu lat. Już wcześniej pomogliśmy w zakupach potrzebnego sprzętu medycznego, a tegoroczna dotacja zostanie przeznaczona na nowy aparat USG do poradni urologicznej. Bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców całego Zagłębia Miedziowego to sprawa kluczowa, zarówno dla nas jak i lokalnych samorządów – powiedziała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Bardzo się cieszę, że kolejny sprzęt medyczny wysokiej jakości trafia do polkowickiej przychodni. Od początku tej kadencji z sukcesem uzupełniamy Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych o wysokiej jakości urządzenia diagnostyczne, które następnie służą polkowiczanom. Tym razem nowoczesny densytometr pozyskujemy dzięki pomocy ze strony KGHM. To kolejny przykład dobrej, sąsiedzkiej współpracy oraz dowód na wagę, jaką KGHM przywiązuje do społecznej odpowiedzialności biznesu, a w konsekwencji zdrowia mieszkańców naszej gminy i całego Zagłębia Miedziowego – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Densytometria to bezinwazyjne i bezbolesne badanie, które nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta, ale jest niezwykle ważne choćby w diagnostyce osteoporozy. W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych mieszkańcy mogą skorzystać z wysokiej klasy densytometru rentgenowskiego.

Urządzenia pozwala m.in. na wykonanie diagnostyki kręgosłupa oraz szyjki kości udowej i oceny gęstości kości z ryzykiem potencjalnych złamań, pomiarów całego ciała czy porównania kończyn w celu wykrycia nierównowagi mięśniowej.

KGHM przekazuje specjalne darowizny celowe dla samorządów już od 2020 roku. W sumie do miejscowości w Zagłębiu Miedziowym trafiło już blisko 13,5 mln zł. Dzięki wsparciu od miedziowej spółki m.in. w Głogowie prowadzone będą badania i konsultacje w poradni diabetologicznej czy pulmonologicznej. W Grębocicach mieszkańcy będą mogli skorzystać z rehabilitacji czy wizyt u kardiologa i laryngologa. Z kolei termomodernizację budynków szkoły podstawowej w Białołęce przeprowadzi gmina Pęcław.

Oprócz darowizn ogromnym wsparciem dla samorządów z Zagłębia Miedziowego są też podatki płacone przez miedziowego giganta. Samorządowe projekty są również realizowane dzięki wsparciu Fundacji KGHM. Pieniądze oprócz organizacji wydarzeń kulturalnych, ochrony zdrowia i wyposażenia szpitali, wsparły lokalne oddziały Ochotniczych Straży Pożarnych czy prace remontowe kościołów i innych zabytków w regionie.

Poprzedni artykułBorys: rząd oszukał Zagłębie Miedziowe. Dajemy rozwiązania
Następny artykułMoc bezpłatnych atrakcji w sobotę od CDT