Miłośnicy biegania już dziś mogą wpisać w swój kalendarz wyjątkowe wydarzenie . 26 maja odbędzie się Festiwal Biegowy BoryRun. Do wyboru półmaraton, bieg na 10 km, nordic walking na 5 km oraz dystanse biegowe dla dzieci. Zapisy ruszył na stronie boryrun.pl

Przed nami II edycja Festiwalu Biegowego BoryRun, która odbędzie się już 26 maja. Jak zwykle start i meta zlokalizowane będą przy majestatycznym Zamku Kliczków, a trasy biegowe prowadzone są przez najpiękniejsze zakamarki Borów Dolnośląskich.

Organizatorzy zapraszają do zmierzenia się z pełnym maratonem na królewskim dystansie 42 km 195 m. – W tym roku chcieliśmy dodać nową dyscyplinę i poszliśmy troszkę dalej. Więc można wziąć udział w maratonie, jednym z niewielu na Dolnym Śląsku. Zostaliśmy też przy półmaratonie. Jest bieg na zdrowie na 10 km, nordic walking 5 m i trzy biegi dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Sport bardzo pozytywnie wpływa na nasz nastrój i samopoczucie, a więc dbamy o zdrowie fizyczne i psychiczne. Przy okazji biegu można przyjechać z całą rodziną i spędzić miło czas, odpocząć, zrelaksować się. Jest to niedziela a dodatkowo Dzień Mamy, a więc można zabrać mamę w bajeczne i urokliwe miejsce. Można więc spędzić ten dzień nie dość, że aktywnie, to jeszcze miło i w rodzinnym gronie. Dla dzieci przewidzieliśmy krótkie biegi, a po pokonaniu dystansu każde dziecko dostanie medal – mówi Jolanta Sawczak, prezes Fundacji „Wspierajmy zdrowie”.

Festiwal biegowy BoryRun, to także szereg atrakcji dla kibiców oraz osób lubiących wypoczynek na świeżym powietrzu, którego głównym celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz dbania o zdrowie, bo sport to darmowe i niezwykle skuteczne lekarstwo.

Ambasadorem BoryRun jest Jarzy Skarżyński, autor książek o bieganiu oraz były reprezentant Polski w pucharze świata i Europy w maratonie.

Przygotowaniem imprezy zajmuje się ponad stu organizatorów. – Zamek Kliczków to piękne miejsce na start i na zakończenie biegu. To wspaniała impreza, a Bory Dolnośląskie czekają na biegaczy. W tym roku maraton, dystans królewski czeka na biegaczy. To 42 kilometry pięknymi sosnowymi trasami, które są przede wszystkim urozmaicone, a więc nie będzie nudy. Będziemy biegać po terenie, który jest wymagający, a także przyjazny dla biegaczy amatorów – mówił Tomasz Kopyczyński, dyrektor Zamku Kliczków.

Więcej na formacji i zapisy na stronie www.boryrun.pl

Trasa pod linkiem:

Zdjęcia archiwum 2023 

Poprzedni artykułZwołanie Narady Urządzeniowej dla Lasów Huty Miedzi „Głogów”
Następny artykułKonsultacje społeczne dotyczące terenów przy Hucie Miedzi „Głogów”