W CK Muza w Lubinie 20 kwietnia miała miejsce IV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa “INTERNA 2024 – Uczymy się od najlepszych”. Miedziowe Centrum Zdrowia zaprosiło w stolicy polskiej miedzi wielu doskonałych specjalistów. W wykładach i dyskusji wzięli udział głównie lekarze i pielęgniarki MCZ, ale też inni medyczni specjaliści. W sumie było blisko 190 osób.

To już tradycja, że MCZ w Lubinie zaprasza do Lubina specjalistów z zakresu medycyny. Różnorodność podejmowanych tematów byłą ucztą dla ludzi, którzy na co dzień dbają o pacjentów.

– Interna to najważniejszy dział medycyny a nasz cały MCZ zaczął się właśnie od tego. Na takich konferencjach przypominamy sobie wiedzę, dzielimy się doświadczeniami, korzystamy z najnowszych informacji. Zapraszamy do siebie wykładowców z całej Polski. Dedykujemy te spotkania lekarzom POZ, interny czy gastroenterologii i kardiologii – mówił dr n. med. Marek Ścieszka, wiceprezes zarządu ds. medycznych „MCZ” S.A.

– Takie spotkania mają bardzo duży sens. Dziś organizatorom udało się zgromadzić wybitnych specjalistów w różnych dziedzinach. Pamiętajmy, że interna to królowa nauk medycznych. Bardzo ważne jest, byśmy wszyscy byli na bieżąco w zakresie najnowszych zdobyczy diagnostycznych i leczniczych. To cykliczne wydarzenie, w którym mam zaszczyt brać udział już kolejny raz. Widać po frekwencji, że konferencja cieszy się dużą popularnością – dodawał prof. dr hab. n. med. Grzegorz Mazur, Konsultant Wojewódzki ds. Chorób Wewnętrznych.

– Formuła tego spotkania to uczyć się od najlepszych i dla tego zaprosiliśmy najlepszych profesorów i praktyków po to, by zgłębiać tajniki i nowości interny, która rozwija się bardzo szybko. Nowe technologie, nowe metody diagnostyczne, terapeutyczne, nowe i duże badania kliniczne to coś, z czym musimy być na bieżąco – mówił Bartosz Bednarkiewicz, ordynator oddziału chorób wewnętrznych i diabetologii szpitala MCZ w Lubinie.

Wśród wykładów pojawiło się wystąpienie pt. „Depresja niejedno ma imię”doktora n. med. Piotra Wierzbińskiego z Kliniki Psychiatrii Dorosłych – Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Prof. dr hab. n. med. Gabriel Marcin z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń – Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu podzielił się wiedzą pod hasłem „Leczenie p/krzepliwe i postępowanie około-zabiegowe – przypadki trudne”. W programie znalazł się też wykład pod hasłem „Migotanie przedsionków – od farmakoterapii do trudnych ablacji” profesor dr hab. n. med. Tatiany Mularek – Kubzdela z I Katedry i Kliniki Kardiologii Wydziału Lekarskiego II – Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Inne liczne wystąpienia dotyczące wielochorobowości, a chorób niedokrwienna serca, zespołu mielodysplastycznego, wieku podeszłego w kardionefrodiabetologii czy niewydolności nerek oraz wielu innych można było wysłuchać do godzin popołudniowych.

Poprzedni artykułJerzy Kryszak w lubińskiej Muzie
Następny artykułDiabelski Musical – niesamowite show – FOTO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę