W sobotę 20 kwietnia w Polkowicach odbędzie się festyn charytatywny na rzecz Kajetana. To 2,5 roczne dziecko cierpi na bardzo rzadką chorobę. Jest jedynym maluchem w Polsce, który boryka się ze schorzeniem związanym z mutacją genu TRPM 3. Wolontariusze z Polkowic postanowili wesprzeć chłopca i zorganizować świetną imprezę. Będzie mnóstwo atrakcji.

W programie atrakcji są dmuchańce, malowanie twarzy i inne gry oraz zabawy dla dzieci. Smakosze będą mieli okazję skosztować kiełbasek z grilla. Zaplanowano również kącik ze słodkościami. Będzie też wata cukrowa i popcorn. Wśród wydarzeń pojawi się kiermasz książek i gier, stoisko wędkarskie, warsztaty wędkowania. Ciekawość na pewno wzbudzi pokaz barmański i drinki bezalkoholowe. Na najmłodszych czekać będzie też kucyk. Za wrzutkę do puszki będzie można swój rower oddać do przeglądu technicznego, który przeprowadzi firma NSR. Cały dochód z imprezy przeznaczony będzie na wsparcie dla 2,5 rocznego Kajetanka.

– Dziecko cierpi na ultrarzadką chorobę genetyczną związana z mutacja genu TRPM 3. Na całym świecie jest tylko 9 dzieci z ta chorobą a w Polsce Kajetanek jest jedyny. Jest to mutacja de moro, nie jest odziedziczona. Nie ma lekarstwa na ta chorobę, ale dzięki intensywnej rehabilitacji i specjalistycznym sprzętom Kajetanek mając około dwóch lat zaczął samodzielnie siadać i przemieszczać się tzw. skokami zajęczymi. Z całego serca zapraszamy 20.04 na festyn charytatywny w Polkowicach na stadion lekkoatletyczny przy ulicy 3 maja. Prosimy o wsparcie i obecność, bądźcie z nami i Kajetankiem w tym szczególnym dniu – mówi Krystian Januchowski z Centrum Wolontariatu Polkowickiego.

Festyn zaplanowano w godzinach od 11.00 do 16.00.

 

Link do zrzutki:

 Rehabilitacja, wizyty u specjalistów, turnusy rehabilitacyjne,… (zrzutka.pl)

 

Poprzedni artykułCo słychać u Miedziowych Pszczół?
Następny artykułJAZZ Beatles / Imienowski Jazz Set – koncert w Muzie