43 biegaczy, kijkarzy i spacerowiczów pokonało 5 km odcinek w Parku Wrocławskim ZOO w Lubinie. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała biegaczom, dodawała siły i humoru spacerowiczom i kijkarzom.

Bieg dla świadomości o autyzmie wzruszył biegaczy parkrun ale także zmusił do refleksji. Biegacze ubrani na niebiesko przypomnieli o potrzebie wiedzy o autyzmie, o tolerancji i pogłębianiu świadomości o dzieciach i dorosłych chorych na autyzm.

Podczas biegu 2 osoby poprawiły swoje rekordy życiowe. Na starcie pojawił się także 3 nowych uczestników, a jeden z nich jako jedyny w tym biegu pokonał dystans 5 km w czasie poniżej 20 minut. – Jest fajna sprawa, a mianowicie możliwość sprawdzenia swoich wyników, treningów w tygodniu. Robi się wybieganie w wolniejszym tempie, a tutaj można narzucić sobie mocny sprint. Takie interwały. Jest moc i myślę, że będzie dalej – podkreśla Grzegorz Woźniak z Lubina, który jako pierwszy minął linię mety.

Biegi parkrun to cykliczne co sobotnie bieganie, truchtanie i chodzenie z kijami na 5 km. Spotykamy się o godz. 9,00 w Parku Wrocławskim ZOO w Lubinie i pokonujemy piękną trasę wśród pięknej roślinności a kibicują nam zwierzęta oraz dinozaury. Wystarczy jedna rejestracja a otrzymany kod daje możliwość biegania na wszystkich parkrunach w Polsce i na Świecie.

Za tydzień 200 bieg. Parkrun w Lubinie jest już już prawie 4 lata.

Poprzedni artykułBudowana S3 świeci pustkami. GDDKiA wzywa do wznowienia prac
Następny artykułUczyli się jak jeździć bezpiecznie i jak udzielać pierwszej pomocy – FOTO