Seminarium pod hasłem „Ochrona zdrowia i bezpieczeństwo pracowników w przemyśle surowcowym. Bądź odpowiedzialny na innych” to spotkanie, którego organizatorami byli KGHM i Związek Pracodawców Polska Miedź. W wydarzeniu wzięło udział ponad 120 osób. Patronat honorowy nad seminarium objął Wyższy Urząd Górniczy. Wydarzenie poprzedziło wspólne złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą ku czci osób poszkodowanych w wyniku wypadków przy pracy.

Seminarium odbyło się 23 kwietnia w siedzibie KGHM w Lubinie i skupiło ponad 120 osób, które mogły wziąć udział w prelekcjach i dyskusjach związanych z bezpieczeństwem w przemyśle surowcowym. Organizatorami był KGHM i Związek Pracodawców Polska Miedź. Celem spotkania było przedstawienie najlepszych praktyk firm górniczych, w tym KGHM, oraz przemysłowych w obszarze ochrony życia i zdrowia oraz także dyskusja nad efektywną współpracą między organami nadzoru, firmami górniczymi oraz partnerami społecznymi.

– Bezpieczeństwu w KGHM poświęcamy dużo czasu, środków i energii. Większość naszych spotkań i narad produkcyjnych czy kosztowych rozpoczyna się właśnie od omówienia wskaźników wypadkowości, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zdecydowanie poprawiliśmy więc jest się z czego cieszyć. Bezpieczeństwo to nie tylko wydawane pieniądze, nie tylko szkolenia i zmiana postaw pracowniczych. To także kwestie związane z brakiem tolerancji dla osób, które postępują niezgodnie z przepisami. Zasada „Dbam o siebie oraz o swoich współpracowników” jest jedną z kluczowych wartości, które w KGHM obowiązują – mówił na wstępie seminarium Mirosław Laskowski, wiceprezes ds. produkcji w KGHM Polska Miedź S.A.

– Mamy Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy i Chorób Zawodowych i Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa w pracy i z tego powodu co roku organizujemy seminarium, na którym chcemy pokazać najlepsze praktyki naszej firmy, bo wbrew temu, co się powszechnie uważa poziom bezpieczeństwa w branży surowcowej, wydobywczej, w górnictwie i hutnictwie jest bardzo wysoki. Chcemy te dobre praktyki pokazywać, naświetlać, a z drugiej strony łącząc nowoczesność z tradycją chcemy też oddać cześć tak , jak wcześniej robili to nasi przodkowie tym, którzy przed nami fedrowali – dodawał Rafał Szkop, manager ds. analiz legislacji i współpracy międzynarodowej w Związku Pracodawców Polska Miedź.

Wydarzenie poprzedziło wspólne złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą ku czci osób poszkodowanych w wyniku wypadków przy pracy.

Patronat nad wydarzeniem objął prezes Wyższego Urzędu Górniczego.

Poprzedni artykułDiabelski Musical – niesamowite show – FOTO
Następny artykułWyniki KGHM za 2023 rok