Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez prezesa ROD „Uroczysko” w Lubinie. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.

Funkcjonariusz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej spotkał się z seniorami i ich rodzinami na ogrodach działkowych „Uroczysko” w Lubinie.Na podstawie przykładów podanych przez policjanta, seniorzy dowiedzieli się np. jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą “na policjanta”, „funkcjonariusza CBŚ”, „na córkę” czy ,,na administratora”. Mundurowy omówił również bezpieczeństwo w ruchu drogowym i przekazał wszystkim uczestnikom kamizelki odblaskowe.

– Zwrócił uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Mundurowy zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśnił, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych, podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Dodatkowo funkcjonariusz odpowiadał na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych, a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości jego uczestników wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjant przekazał kamizelki odblaskowe, uświadamiając jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, a dla dzieci dodatkowo niezwykłą atrakcją było oglądanie radiowozu – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułRuszył zapisy na Bieg Barbórkowy. Link do zapisów 
Następny artykułUroczystości przy pomniku Solidarności – FOTO