W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubinie odbył się I Regionalny Konkurs Wokalny „Szkolne melodie”. W rozśpiewanych zmaganiach wzięli udział podopieczni sześciu placówek, w tym goście m.in. z Bolesławca czy Jędrzychowa. Było wesoło, emocjonująco i bardzo muzycznie.

W dniu konkursu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubinie z całą pewnością było pełno emocji i wrażeń. Placówka była organizatorem Regionalnego Konkursu Wokalnego „Szkolne Melodie” 2024 dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

Współorganizatorem przedsięwzięcia było Centrum Działań Twórczych w Lubinie. Patronat Honorowy nad konkursem objął Starosta Lubiński. Wydarzenie odbyło się na pięknej scenie w Centrum Działań Twórczych. Sponsorami i fundatorami nagród byli: Jeronimo Martins Polska S.A., Salon optyczny Pan Szkiełko, Piekarnia Górzyński, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Pro Humanitatis, Stowarzyszenie „A Tacy Sami”. Celem artystycznego spotkania było umuzykalnianie dzieci i młodzieży, rozwój talentów wokalnych oraz integracja uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. W konkursie zaprezentowało się sześć placówek: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie, Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wąsoszu, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubinie. Na scenie wystąpiło 21 wykonawców. Wokaliści wykazali się wysokim poziomem artystycznym, emanowali emocjami oraz wrażliwością muzyczną. Utwory oceniało jury składające się z fachowców, osób zajmujących się sferą muzyki zawodowo, gdzie jednocześnie sztuka muzyki jest dla nich ogromną pasją. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu – informuje Ewa Bujak z SOSW w Lubinie.

Poprzedni artykułWyniki KGHM za 2023 rok
Następny artykułZS MCKK pożegnało tegorocznych maturzystów – FOTO