Kolejny rok z rzędu lubinianie i mieszkańcy okolic mają okazję wzięcia udziału w corocznym biegu Tropem Wilczym. W hołdzie Żołnierzom Wyklętym w niedzielę 3 marca będzie do pokonania trasa niespełna 2 km. Wydarzenie będzie miało miejsce w Parku Leśnym w samo południe.

1 marca to narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Co roku w związku z tą ważną datą w całej Polsce odbywają się biegi Tropem Wilczym. Lubin ponownie przyłącza się do tej inicjatywy.

Zapraszamy wszystkich w niedzielę 3 marca na bieg Tropem Wilczym – Lubin 2024. O godzinie 11:45 pobiegną dzieci na dystansach 100-500m, a o 12:00 ruszamy z biegiem głównym na trasie o długości 1963m. Od godziny 11.00 wydajemy pakiety startowe, czyli pamiątkowy medal plus koszulka. W tym roku zebrana kwota trafi na leczenie naszej lubinianki Julci Nieckarz. Grupa rekonstruktorów szykuje przed biegiem niespodziankę. Będzie też krecik Zagłębia Lubin i wiele innych atrakcji. Mamy 200 pakietów startowych. Rozdajemy je za wrzut do puszki. Umówmy się, że w tym roku to min. 20 zł za pakiet. Kto pierwszy ten lepszy – mówi Paweł Kijowski, współorganizator, Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin Zagłębie Fanatyków.

Poprzedni artykułKGHM na rynku Odnawialnych Źródeł Energii
Następny artykułBlisko 500 biegaczy Tropem Wilczym – FOTO