16 października wystartuje XXXI Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Choć do wydarzenia zostało jeszcze nieco ponad 4 tygodnie to przygotowania idą pełna parą. Już wiadomo jak będą wyglądały pakiety startowe dla biegaczy. Nie jest też tajemnicą, że  w biegu wystartuje znany polski raper Mezo, który po zmaganiach na trasie zaprasza na swój koncert.

Bieg główny na 10 km tradycyjnie już rozpocznie się o 11.00. Przed nim będą miały miejsce biegi dodatkowe, jak Sztafeta Dyrektorska, Sztafeta Międzyzakładowa, Bieg Sztygarski na 1 milę. Coroczny Bieg Barbórkowy inauguruje szereg imprez z okazji Dnia Górnika.

Głównym organizatorem Biegu Barbórkowego jest oddział ZG Lubin. – W 1985 roku rozpoczęliśmy malutką imprezę, wewnątrz zakładową. Dziś rozrosła się do poważnych rozmiarów. W tym roku około 2000 biegaczy weźmie w niej udział. Do przebiegnięcia w biegu głównym będzie 10 km. W tym roku trasa uległa drobnej modyfikacji ze względu na dużą ilości zawodników. Generalnie to dystans ulicami miasta. W biegu głównym jest kilka kategorii open – najlepsza zawodniczka, najlepszy zawodnik, najlepsza zawodniczka i zawodnik zatrudnieni w KGHM i biegi dodatkowe. Co roku przygotowujemy bardzo wiele nagród. Główna nagroda dla najlepszego zawodnika to 3 tys. złotych. Pozostałe nagrody są mniejsze. Są również nagrody rzeczowe. W trakcie biegu organizujemy loterię  dla młodzieży, Do wygrania będą laptopy, rowery, ale też od trzech lat dzięki pomocy Fundacji Polska Miedź organizujemy dla młodzieży konkurs kibicowski. Chcemy uczyć młodych ludzi  właściwych postaw na imprezach sportowych. nagrodą jest wycieczka jednodniowa dla najlepiej kibicującej klasy – mówi Ryszard Ptasznik, kierownik działu socjalno – administracyjnego w ZG Lubin.

Warto wspomnieć, iż w tym  roku organizatorzy postanowili zmienić logo imprezy, a co za tym idzie również wygląd koszulek startowych. Do pakietu startowego każdy biegacz dostanie dość oryginalną kostkę Rukiba, na której umieszczono  różne symbole związane z KGHM i sportem. Ciekawym wydarzeniem będzie koncert rapera Mezo, który najpierw weźmie udział w biegu jako zawodnik, by po zmaganiach na trasie zaśpiewać na scenie.

Szczegóły regulaminu biegu można znaleźć na stronie RCS Lubin, który jest współorganizatorem imprezy. Wystarczy odnaleźć zakładkę Bieg Barbórkowy w dziale imprez cyklicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę