Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr oficjalnie już otworzyło Branżowe Centrum Umiejętności Górnictwa Rud 4.0. Projekt zrealizowano przy wsparciu Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, KGHM Polska Miedź S.A, oraz Związku Pracodawców Polska Miedź. Nowe Centrum szkoleniowe posłuży nie tylko uczniom i nauczycielom z zakresu kształcenia zawodowego, ale też tym dorosłym, którzy zechcą zdobyć nowe umiejętności.

16 kwietnia uroczyście otwarto Branżowe Centrum Umiejętności Górnictwa Rud 4.0.

Powołaliśmy tę placówkę na poligonie MCKK, gdzie od blisko 30 lat gromadzimy bazę dydaktyczną dla potrzeb szkolenia praktycznego dla górnictwa. To centrum to laboratoria i pracownie, których dotąd nie mieliśmy, a które w naszej opinii i w opinii naszych partnerów są bardzo potrzebne w takim szkoleniu. Mamy np. taśmociąg górniczy z pulpitem sterowniczym i wszystkimi zabezpieczeniami, laboratorium automatyki górniczej i zabezpieczeń elektro-energetycznych, symulatory spawania, pracownię ratownictwa i pierwszej pomocy, warsztat naprawy samojezdnych maszyn górniczych. To jest krok w dobrym kierunku. To będzie służyć uczniom, nauczycielom zawodu oraz ludziom, którzy chcą podjąć pracę w dziedzinie górnictwa rud miedzi – mówiła Monika Gazda wiceprezes zarządu MCKK w Lubinie.

Budynek to 1030 metrów kwadratowych. Wartość całego projektu wraz z wyposażeniem to ok. 7 mln zł. Inicjatorem tego projektu było Ministerstwo Edukacji Narodowej. Operatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

o

Poprzedni artykułII Integracyjna Olimpiada Sportowa – FOTO
Następny artykułKGHM liderem wśród światowych producentów srebra