W najbliższą sobotę 24 września na kielichu wspinaczkowym na lubińskim Przylesiu odbędzie się III Memoriał Iwony Buczek. Otwarte mistrzostwa we wspinaczce na trudność organizowane są ku pamięci lubinianki, która trzy lata temu zginęła tragicznie tonąc w zbiorniku Rokitki. 

 

24 września 2016  Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie zorganizuje III Memoriał Iwony Buczek – Otwarte Mistrzostwa Lubina we wspinaczce na trudność. Równolegle będzie się odbywać Meeting Highline’owy podczas, którego będzie zmotany największy w Polsce Spaceline.
Zawody odbędą się na wieży wspinaczkowej Kielich w Lubinie. Jest to jedna z najwyższych sztucznych ścianek wspinaczkowych w Polsce. Obiekt, został dostosowany do wspinaczki w 1996. Ma 34 metry wysokości i 7 dróg wspinaczkowych o zróżnicowanej trudności.

Warto dodać, że w tym roku na Memoriał zapraszamy również wszystkich małych wspinaczy, dla których będzie osobna kategoria.
Sponsorzy wydarzenia to m.in.
– Barabaś- Betonowe Materiały Wibroprasowane- www.barabas.pl,  Paralotnie Lubin www.paralotnie.lubin.pl,  Centrum Wspinaczkowe „Tarnogaj”- www.centrumwspinaczkowe.pl,  Eiger Ściana Wspinaczkowa www.eiger.pl, Groto www.groto.pl,  E-climbing shop www.e-climbingshop.com, Snap, Eb, Regionalne Centrum Sportowe Lubin www.rcslubin.pl, SM „Przylesie” www.smptzylesie.lubin.pl

Zawody maja charakter otwarty, towarzyski, bez strefy. W czasie eliminacji będziecie mieli do pokonania po 2 drogi eliminacyjne (z dolną asekuracją) oraz dla osób, które zakwalifikują się do finału po 1 drodze. Każdemu z uczestników przypada jedna próba na pokonanie drogi.
Kategorie to dzieci  do 15 lat, kobiety 16-wzwyż i mężczyźni 16-wzwyż. Dodatkowa klasyfikacja dotyczy członków Stowarzyszenia Miłośników Gór. Biuro zawodów otwarte będzie od 8:45. Eliminacje ruszają o 10.00. Zanim zawodnicy wystartują w finałach, które zaplanowano na  18:00 odbędą sie różne atrakcje. Będzie obiad, koncert  możliwość wspinania po drogach eliminacyjnych, slackline, siatkówka. Zwycięzcy odbiorą nagrody i trofea około 20.45.  Dla pierwszych 3 miejsc w danej kategorii przewidziane są puchary oraz atrakcyjne nagrody pieniężne: I miejsce – 600 zł, II miejsce – 400 zł i III miejsce – 200 zł.
W klasyfikacji SMG przewidziane są nagrody rzeczowe. Pośród pozostałych uczestników rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Poprzedni artykułTowarzystwo Opieki nad Zwierzętami zaczyna w Lubinie od zera
Następny artykułW tegorocznym Biegu Barbórkowym gwiazda estrady – Mezo