Kilkunastu chłopców z rocznika 2005 i 2006 zgłosiło się do naboru prowadzonego przez Stowarzyszenie Sportowe Górnik Lubin. Od wtorku 16 sierpnia mali piłkarze tworzą nową drużynę. 

Pytani dlaczego własnie piłka nożna odpowiadają krótko – chcą być gwiazdami i zarabiać dużo pieniędzy. Każdy z nowych nabytków Górnika Lubin ma swojego idola. – Piłka nożna mnie kręci. Wielu jest teraz piłkarzy więc się wkręciłem. Dużo gram na co dzień i chce by pójść dalej. Marzę o tym, by zostać pomocnikiem jak Paul Pogba  – mówi Michał Zasada, 10 latek z Lubina. – Chce być jak Messi, chcę być gwiazdą i zarabiać dużo pieniędzy. W tym klubie jest wielu moich kolegów, a nawet trener z poprzedniego klubu  – dodaje Cyprian Bachuś.

Górnik Lubin jest klubem dość często wybieranym przez młodych zawodników. Zarówno seniorzy, jak i juniorzy mogą liczyć na coraz lepsze warunki do trenowania. Oprócz zadbanego boiska, które Górnik dzierżawi od ZSZiO przy KEN coraz lepiej wyglądają remontowane pomieszczenia: łazienki i szatni. – Przyszliśmy tu ze względu na trenera. Ta grupa jest zwarta, bo to dzieci, które przeszły z innego klubu. Mój syn może jest i drobny, ale podobno szybki i dobry. Będziemy  się tu wspierać. Myślę, że rodzice nowych zawodników będą zadowoleni nie tylko z klubu, ale i z nas rodziców – mówił Andrzej Zasada, tato jednego z zawodników.

Drużyna 2005/2006 w przyszłości ma być zgłoszona do ligi okręgowej młodzików. Treningi będą odbywały się trzy razy w tygodniu.

Zarząd klubu ma w planach kolejne zespoły dla najmłodszych. Jak informuje Piotr Marczuk, prezes Stowarzyszenia Sportowego Górnik Lubin ma zostać uruchomiona grupa z przedziału 2008 – 2010.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę