Środowy wieczór dla fanów żeńskiego szczypiorniaka upłynął pod hasłem meczu sparingowego Metraco Zagłebia Lubin z Ankarą Yenimahalle – mistrzem Turcji. Podopieczne Bożeny Karkut popełniając mniej błędów ostatecznie wygrały to spotkanie 34:30. Okazję do rewanżu oba zespoły bedą miały w najbliższy weekend podczas XIX Memoriału im. Henryka Kruglińskiego.

Pewna gra Zagłębia Lubin od samego początku pozwoliła narzucić szczypiornistkom wysokie tempo. Mimo, że wynik spotkania otworzyły rywalki z Turcji, to w niedługim czasie, kibice zobaczyli popis strzelecki Karoliny Semeniuk oraz Jovany Milojević. Po pięciu minutach gry na tablicy było 6:2 dla Zagłębia. Po kolejnych 10 minutach miedziowe zwiększyły przewagę do 5 trafień, a trener Bożena Karkut zdecydowała się na rotację składu, tak aby w meczu mogły zagrać wszystkie zawodniczki, które miała do dyspozycji. Mimo dobrej dyspozycji w Bramce Moniki Wąż oraz powracającej do klubu Moniki Maliczkiewicz, gospodynie zniwelowały przewagę Zagłębia do 3 trafień. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się 17:14 na korzyść gospodyń sparingu.

Druga połowa przebiegała wyrównanie, cios za ciosem. Dobrymi interwencjami popisywały się golkiperki Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü. Zespół z Turcji był bliski doprowadzenia do remisu, jednak nie tylko lubinianki się myliły. Jednak to Metraco Zagłębie Lubin wykorzystał kilka nieudanych sytuacji przeciwniczek, i tym samym po kwadransie drugiej połowy miały przewagę nad przeciwniczkami 6 bramek. Na kilkanaście sekund przed końcem spotkania, celnym trafieniem popisała się zawodniczka ekipy przyjezdnej, która w Lubinie odbywa swój obóz przygotowawczy. Na tablicy wyników było 33:30 dla lubinianek. szybkie wznowienie gry przez miejscowe szczypiornistki i składna akcja pozwoliła na ułamek sekundy podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:30.

Po meczu powiedziały:

metraco sparing 129Trener Bożena Karkut – Cieszy oczywiście zwycięstwo, było parę fragmentów, z których jestem bardzo zadowolona – dłuższe fragmenty gry w obronie plus elementy kontry. Wciąż na pewno są rzeczy, które należy dopracować. Myślę, że chodzi o decyzyjność rzutów z drugiej linii, których było stanowczo za mało w tym meczu. Gra w przewadze, to tez jest element, który w tym meczu słabo wypadł. Ostatnie to, że jednak to jest 30 bramek, a powinnyśmy pracować nad tym, żeby wpadało mniej.
Małgorzata TrawczyńskaRozgrywająca Małgorzata Trawczyńska – Dzisiaj spełniłyśmy to, o co trenerka nas prosiła w szatni, grałyśmy konsekwentnie, czasami popełniałyśmy błędy ale piłka ręczna jest grą błędów. Uważam, że wygrałyśmy, bo popełniłyśmy ich dzisiaj mniej. Bardzo cieszę się z tego, że trenerka daje mi więcej możliwości gry, a dzisiejsze spotkanie w moim wykonaniu było dość dobre, ale oczywiście z pomocą całego zespołu.

Metraco Zagłębie Lubin – Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü 34:30 (17:14)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Premović 3, Trawczyńska 4, Mączka1, Marić 3, Buklarewicz 3, Milojević 5, Ważna 4, Jochymek 1, Belmas 1, Semeniuk 5, Wiertelak 4.

Yenimahalle: Nurceren Akgun, Eblakpele Attingre Armelle Kelly, Duygu Aydogan Soysal, Kateryna Chumak Esra Gundar, Sabiha Gundogdu, Lenche Ilkova, Buket Keskin, Yeliz Ozel, Maja Sokac, Marina Tankaskaya, Beyza Irem Turkoglu, Anna Wysokińska, Anita Gace, Olga Laiuk, Mben Bediang Noelle.

Poprzedni artykułByć jak Messi i dużo zarabiać – o czym marzą mali piłkarze? – FOTO
Następny artykułMożliwe trudności z dojazdem do pracy dla załogi KGHM i nie tylko