Po czwartkowych emocjach w meczu z Partizanem Belgrad (0:0) czas na rozgrywki w ramach Ekstraklasy. Już w niedzielę 17 lipca dla lubinian rusza kolejny sezon. KGHM Zagłębie Lubin pierwszą kolejkę fazy zasadniczej rozpocznie u siebie. Miedziowi podejmą na własnym stadionie Koronę Kielce.

Jak uspokaja trener Zagłębia Lubin, rozgrywki ekstraklasowe i te w ramach Pucharów Europy nie wykluczają się. Wręcz przeciwnie. – Chcieliśmy grać w pucharach i z tego się cieszymy. Chcemy jeszcze uzupełnić naszą kadrę. Tak się przygotowywaliśmy. Puchary to nie jest żadna udręka. Zamiast gier kontrolnych gramy mecze w eliminacjach ligi europejskiej. To jest radość. Piłkarze też lubią grac co trzy dni – mówi szkoleniowiec Miedziowych.

Piłkarze czują się równie mocni, jak ich szkoleniowcy. W myśl przyjętej zasady – grają swoje, szykując się do każdego meczu osobno. – Każdy jest  gotowy na to, że gramy od razu, teraz mamy chwilkę oddechu. Potem zaczynamy napięty grafik. Każdy jest przygotowany, a trener na to uczulał. Jesteśmy gotowi, by osiągnąć jak najwięcej w tym sezonie. Korona przyjedzie można powiedzieć do drużyny, która reprezentuje Polskę w Europie. Jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko i zwyciężać z każdym – zapewnia Konrad Forenc, zawodnik KGHM  Zagłębie Lubin.
W ramach rundy zasadniczej zespoły mają do rozegrania w rundzie jesiennej 10 kolejek. Niedzielne inaugurujące spotkanie z Koroną Kielce rozpocznie się o godzinie 15:30. Zaś w czwartek 21 lipca Miedziowi podejmą u siebie w meczu rewanżowym serbskiego Partizana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę