Koneserzy nietuzinkowego kina powinni obejrzeć amatorską produkcję w reżyserii lubinianina, Kamila Krawczyka – Więcek pt. Powód – Amatorski Film Odcinkowy. Światło dzienne za chwilę ujrzy druga część filmu. Na planie pracują sami amatorzy. Budżet jest minimalny, a film choć przez producentów nazywany amatorskim, bliski jest zawodowej produkcji. 

Powód – Amatorski Film Odcinkowy – to  trzymająca  w napięciu trzyczęściowa produkcja opowiadająca o losach młodego mężczyzny, który w klimacie postapokalipsy, czyli końca świata wędruje szukając ukochanej. Obiekt miłości mężczyzny nie ma imienia, a główny bohater (Mariusz Niewiadomski ) działa bez konkretnego planu. Zwyczajnie rzuca wszystko, by znaleźć ukochaną osobę. Film może budzić w widzach konieczność ciągłej uwagi oraz ciekawość. Na pewno nie jest w stylu łatwych i przyjemnych, typowo komercyjnych produkcji. Jak zapewnia reżyser, Kamil Krawczyk – Więcek, to realizacja hobby i pasji zarówno jego, jak i całej ekipy pracującej nad produkcją, czyli kilkunastu osób.

Warto wspomnieć, że film powstaje też w wersji anglojęzycznej. Tłumaczy go Sandra Arciszewska. Muzyka do filmu to dzieło Kamila Kwiatkowskiego. Co ciekawe, młodzi filmowcy i aktorzy wcale nie szukają sponsorów do produkcji. Zachęcają tylko do obejrzenia efektów swojej pracy. Można to zrobić wchodząc na Facebook, na “Powód –  Amatorski Film Odcinkowy”, gdzie umieszczono odnośniki do pierwszego odcinka czy trailera drugiej części na kanale YouTube.

– Były już propozycje, by oddać nasz pomysł na portal crowdfundingowy. Wahamy się z tym, bo film to nasz klimat czysto amatorski. W momencie, gdybyśmy kogoś prosili o pieniążki, to byłby poważny krok do przodu, a ludzie będą oczekiwać konkretnych efektów. Mimo wszystko jesteśmy amatorami i chcemy się tym zajmować sami. Ta praca nad filmem  to niesamowita frajda. Dla mnie tworzenie tego, to  spełnienie. Nierzadko, gdy siadamy do filmu, bywa, że pisząc scenariusz, zmieniam go o 50 procent, bo moi aktorzy rzucają tyle dobrych pomysłów. Często zmienia się wszystko na planie, gdy jedziemy nagrać jakąś scenę.  – mówi reżyser – Już wkrótce drugi odcinek będzie miał premierę. Docelowo film ma mieć trzy części, ale nie wiadomo, co pokaże życie po drodze. Nasza praca trwa około 2 lata. Zaczęliśmy w 2014 roku od pomysłu i scenariusza. Pod koniec września zaczęliśmy zdjęcia. To tak długo trwa, bo blokuje nas proza życia. Każdy z nas pracuje w różnych miejscach. Trudno się zgrać. Nie zawsze też pogoda nam sprzyja, a nagrywamy zimą i jesienią – przybliża klimat filmu Kamil Krawczyk – Więcek.IMG_4375 Plakat 11 2 16

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę