Światowy Dzień Krwiodawcy w Lubinie obchodzony był przede wszystkim w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Bema. Były życzenia, podziękowania i tort, ale co najważniejsze – oddawanie krwi. Głównymi gośćmi punktu RCKiK w Lubinie, którzy z okazji święta wcale nie odpoczywali byli górnicy z Klubu HDK Serce Górnika. 

– Krwiodawca nie odpoczywa, nie odpuszcza, ale bez przerwy oddaje krew i pomaga ratować życie, dzieląc się sobą i  biorąc udział w różnych akcjach charytatywnych  – mówił Paweł Królak, wiceprezes HDK Serce Górnika przy ZG Lubin. Zarząd wspólnie z członkami klubu i innymi krwiodawcami, którzy przyszli do RCKiK w Lubinie oddać krew umili sobie święto tortem, który otrzymali od Zielonego Przedszkola w Głogowie.

Górnicy nie poprzestali jednak tylko na świętowaniu i słodkim poczęstunku. HDK Serce Górnika przystąpiło do akcji IV Ogólnopolski Alert Krwiodawstwa “Cud nad Wisłą” i zachęcało wszystkich do oddawania krwi. Każdy kto przyszedł we wtorek do punktu przy ulicy Bema w lubińskim szpitalu otrzymał od HDK Serce Górnika jakiś gadżet. Były smycze, notesiki, plecaczki, długopisy, koszulki, a nawet karnety do siłowni 4Steps.

Jak podkreśla kierownictwo RCKiK,  dzięki wsparciu krwiodawców  z Serca Górnika ZG Lubin  i innych klubów działających przy oddziałach KGHM Polska Miedź S.A. lubiński rejon ma ciągły wzrost liczby krwiodawców. Praca  klubów zrzeszająca coraz to nowych dawców krwi przekłada się na życie i zdrowie ludzi jej potrzebujących.

 

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.