Chojnów – piękne miasto, piękne wydarzenia. 11 listopada, w dniu, kiedy Polacy obchodzili rocznicę niepodległości, miasto przygotowało kilka atrakcji. Dzień  Niepodległości to niejedyna okazja do świętowania w Chojnowie. Patriotycznym wydarzeniom towarzyszyło podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Burmistrzem Chojnowa Janem Serkiesem, a Burmistrzm Czeskiej miejscowości Mnichovo Hradiště Ondřejem Lochmanem. 

                 Podpisanie umowy miało miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji i było otoczone różnymi spektaklami wykonanymi przez młodzież z tamtejszych szkół.

Dzień Niepodległości i wszelkie z nim związane uroczystości nie są nowością w Chojnowie. – To już jest tradycją w Chojnowie, że staramy się świętować bardzo uroczyście 11 listopada.  Spotykamy się pod obeliskiem. Następnie jest msza święta w intencji ojczyzny i oczywiście zawsze uroczysta akademia, którą organizują młodzież i dzieci naszego miasta – mówił Jan Serkies, Burmistrz Chojnowa.

Dodatkową atrakcją tegorocznego święta 11 listopada był „Inauguracyjny I Chojnowski Bieg Tkacza”. Tor miał dystans 5 km. Na starcie stanęło 101 osób. Bieg ukończyło 98 zawodników. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat i zdołał pokonać jedno okrążenie tj. 2,5 km. Trasa była pełna podbiegów i zbiegów. Organizatorzy postarali się, aby biegacze porządnie świętowali rocznicę niepodległości w Chojnowskim Parku Piastowskim.

– Liczyliśmy, że będzie około 70 osób, ale cieszymy się, że pojawiło się stu biegaczy – mówił po biegu Łukasz Krupa, współorganizator biegu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę