Zapowiadany wcześniej powszechny punkt szczepień w hali RCS w Lubinie ruszył. Od 11 maja rejestrując się w rządowym systemie można wybrać Lubin jako miejsce przyjęcia szczepionki. Pierwszy dzień to 500 osób. Tyle zaplanowano, choć jak podkreślają organizatorzy są gotowi szczepić 1500 pacjentów dziennie. Wszystko zależy od ilości otrzymanych szczepionek.

Jeśli ktoś myślał, że z chwilą uruchomienia powszechnego punktu szczepień przeciw CVOVID-19 w Lubinie pojawią się tłumy i kolejki, to był w błędzie. Kilka osób oczekujących przed halą RCS, i kilka wewnątrz. Wszystko odbywa się sprawnie, choć zdarzyło się kilka osób, które zarejestrowały się, zajęły miejsce, ale się nie stawiły.

– Prosimy, by ściśle trzymać się wyznaczonych na szczepienie godzin. W ten sposób zagwarantujemy sobie sprawny proces i bezpieczeństwo. Pracujemy w dni powszechne od 8-20. Mamy tu personel ze szpitala MCZ, RCZ, Ośrodek Medycyny Pracy i Medicusa. Jest osiem zespołów szczepiących. Jesteśmy gotowi zaszczepić 1500 osób dziennie. Wszystko zależy od tego, ile szczepionek do nas dotrze – mówi Arleta Kidacka-Wnuk, miejski koordynator ds. szczepień Urzędu Miejskiego w Lubinie.

Poprzedni artykułJurto szczepienie w Powszechnym Punkcie Szczepień w Polkowicach
Następny artykułRuch na polkowickim rynku. Akcja malowania toreb i plecaków