W dniach 24-28 czerwca w Lubinie odbędą się po raz kolejny Dni jogi. Po sukcesie pierwszej edycji, prezentujemy bogaty i zróżnicowany program drugiej odsłony tego wydarzenia. Organizatorzy zapewniają, że będzie ciekawie, inspirująco, relaksująco i twórczo.

 

Program obfituje w spotkania, warsztaty, pokazy, koncert, a nawet wernisaż wystawy.

24 VI (poniedziałek), 17.00

JOGA ASAN I PRANAJAMA – Teoria i praktyka – Rafał Kozioł

Spotkanie rozpocznie krótki wykład wprowadzający, po którym odbędzie się sesja praktyczna z zakresu asan i pranajamy.

O prowadzącym:

Rafał Kozioł – Swoją przygodę z jogą rozpoczął 30 lat temu, a od ponad 20 lat dzieli się wiedzą na zajęciach w ramach własnej szkoły. Oprócz zajęć stacjonarnych organizuje wyjazdowe warsztaty. Wiele lat szkolił się pod okiem uznanych nauczycieli polskich i zagranicznych w/g metody B.K.S. Iyengara. Uzyskał w tej metodzie trzeci stopień nauczycielski.

25 VI (wtorek), 17.00

JOGA ŚMIECHU i JOGA TWARZY

Joga Śmiechu – warsztaty Zahi Beger

Zajęcia z jogi śmiechu to forma zajęć grupowych, gdzie wykonując proste ćwiczenia, wprowadzamy ciało w ćwiczebny śmiech. Ciało ludzkie nie rozróżnia śmiechu wywołanego od spontanicznego to daje nam szansę czerpania dobrodziejstw płynących ze śmiechu. Poprzez śmiech głębiej oddychamy i tym samym nasze ciało jest dotlenione, a tym samym bardziej zdrowe. Śmiech wpływa na wydzielanie się hormonu szczęścia, dzięki temu jest doskonałą „tabletką” na dobry nastrój i pomaga osobom w depresji, w trakcie rekonwalescencji. Kiedy śmiejemy się w grupie wytwarza się pozytywna atmosfera, która buduje wspaniale relacje międzyludzkie.

Joga Twarzy – warsztaty Ewy Barańskiej

Joga twarzy to naturalny i skuteczny sposób na zachowanie młodego wyglądu, wygładzenie zmarszczek, rozluźnienie i relaks. Podczas warsztatów pokażemy, jak ćwiczyć mięśnie twarzy, wzmacniać je, aby nie tylko odwracać negatywne efekty wpływu grawitacji i czasu, ale również uwolnić się od napięć i stresu.

O prowadzących:

Zahi Beger – Certyfikowana instruktorka jogi śmiechu z 10-letnim doświadczeniem. Przez 3 lata prowadziła pierwszy Wrocławski Klub Śmiechu, ponadto prowadzi zajęcia na festiwalach, wyjazdach warsztatowych, prowadzi zajęcia online pt.” 90 dni z jogą śmiechu”.

Ewa Barańska – Absolwentka wrocławskiej AWF Jest nauczycielką jogi od 25 lat. W swojej praktyce łączy elementy jogi Iyengara, vinjasy, jogi powięziowej i terapeutycznej. „Joga nie jest praktyką samodoskonalenia, joga jest praktyką godzenia się z samym sobą” – to motto towarzyszące jej w praktyce. Inicjatorka Lubińskich Dni Jogi.

26 VI (środa), 17.00

RÓŻNE FORMY MEDYTACJI

Warsztat Medytacyjny – Małgorzata Stysińska

Podczas tego warsztatu Prowadząca zaprosi w podróż w różne techniki medytacyjne, które pomogą w redukcji stresu, poprawie koncentracji i osiągnięciu wewnętrznego spokoju. Będzie prowadzić przez praktyki, które można włączyć do swojej codziennej rutyny, aby poprawić jakość życia.

Podczas warsztatów: Medytacja Uważności (Mindfulness): Nauka skupienia uwagi na chwili obecnej. Medytacja Transcendentalna: Powtarzanie mantry i osiąganie głębokiego stanu spokoju. Medytacja Zen (Zazen): Siedząca medytacja z naciskiem na postawę ciała i oddech. Medytacja Vipassana: Obserwacja oddechu i myśli dla głębszego zrozumienia siebie. Medytacja Kierowanej Wizualizacji: Tworzenie pozytywnych mentalnych obrazów. Medytacja Metta (Loving-kindness): Rozwijanie uczuć miłości i współczucia. Medytacja TETHA HEALING Wejście w stan theta w stan geniuszu

O prowadzącej:

Małgorzata Stysińska – Poszukiwaczka, otwarta na nowe doświadczenia, prowadzi przestrzeń Arigato – Akademia Sztuki Życia w Zielonej Górze, instruktorka jogi od 2001 roku. Regularnie doskonali praktykę, uczestnicząc w warsztatach najwyżej wykwalifikowanych nauczycieli z Polski i ze świata. Jest choreoterapeutką i artoterapeutką. Posiadaną wiedze wykorzystuje przy projektowaniu własnych warsztatów. Ukończyła również Wyższą Szkołę Fizjoterapii i wykonuje masaże technikami dalekiego wschodu.

27 VI (czwartek), 17.00

JOGA TANTRA i JOGA NIDRA

Joga Tantra – warsztaty Pawła Kwaśniewskiego

Wyjątkowa podróż do wewnątrz swojego ciała i serca. Joga w swoich założeniach nigdy nie była ograniczona do ciała. W swoich autentycznych korzeniach praktyka służyła do ponownego połączenia się z wewnętrzną mądrością, która uczy wolności. Tak więc joga jest praktyką transformującą i pozwalającą poczuć coś, co odebrał nam pęd życia – poczucie pełni i spójności. Relacja między tymi dwiema tradycjami jest jasna – tantra jest matką jogi. Tantrę możemy rozumieć jako zbiór praktycznych i filozoficznych nauczań poszerzający zjawiska świadomości i prowadzący do uwolnienia potencjału (mocy) człowieka. Ta praktyka to powrót do wnętrza i dotknięcie serca jogi. Pozycje ciała to zaledwie część praktyki, obok nich pojawia się praca z oddechem i uważnością, dokładne poznanie działania pozycji poprzez doświadczenie, opowieści filozoficzne, mantra, medytacja, relaksacja.

Joga Nidra – warsztaty Grzegorza Dudy

Warsztat Jogi Nidry i łagodnych praktyk północnoindyjskich ukołysze zmęczone ciało, zregeneruje umysł i połączy z najwrażliwszymi warstwami świadomości. Relaksacyjno-medytacyjne praktyki himalajskie to uczta dla zmęczonych ludzi.

O prowadzących:

Paweł Kwaśniewski – Międzynarodowy pedagog, nauczyciel jogi, muzyk, masażysta, trener kursów nauczycielskich. Pedagog andragog, terapeuta i diagnosta Integracji Sensorycznej. Psycholog, psychotraumatolog. Ukończył szkołę medycyny estetycznej i Szkołę Akupunktury Kosmetycznej i Naturalnej Kosmetologii. Mistrz w zawodzie: naturopata. Akupunkturzysta, Hirudoterapeuta wg metody dr Sukhova. Muzykoterapeuta. Absolwent ponad dwudziestu kursów nauczycielskich o tematyce jogowej.

Grzegorz Duda – Założyciel i gospodarz szkoły Bhakti Shala. Jest nauczycielem w procesie certyfikacji na Kursie Nauczycielskim BHAKTI SHALA YOGA TEACHER TRAINING. Regularnie doskonali swoje umiejętności, również w zakresie Ajurwedy. W 2022 roku uczył się w Klinice i Instytucie Ajurwedy w Rishikesh (Indie) zarządzania stresem oraz odżywiania i gotowania zgodnie z zasadami Ajurwedy.

 

28 VI (piątek), 18.00

PODRÓŻ Z DŹWIĘKIEM… Koncert relaksacyjny

Patryk Kmieć

Podczas ceremonii dźwięku, zanurzymy się w wibracjach o częstotliwości 432 Hz, gdzie poczujecie prawdziwych siebie. Doświadczycie harmonii ze swoim ciałem, umysłem i duszą. Będzie to wyjątkowy koncert podczas którego oddacie całe swoje ciało nie tylko fizycznie, ale również energetycznie działaniu fal dźwiękowych. Nasze ciała, umysł i dusza odczuwają lecznicze dźwięki muzyki wibracyjnej. Fala dźwiękowa, pracując z ciałem fizycznym, dociera do komórek, które w naturalny sposób dostrajają się do niej, dodatkowo odnawiając się, odżywiając i podnosząc odporność. Z kolei poziom duchowy, jak również strefa umysłu, dzięki wibracji dźwięku, uwalnia się od wszelkiego rodzaju ograniczeń, wycisza się, uspokaja i powoduje zmianę myślenia.

Instrumenty używane podczas koncertu: Gong tam-tam, chiński gong fen, misy tybetańskie, kij deszczowy, hand pany, dzwonki Zaphir, kalimba, grzechotki, bębny szamańskie, ukulele , chimesy, drumla, flet miłosny, rav vast, głos

Przeciwwskazania:

– wszczepiony rozrusznik serca,

– sztuczne zastawki serca,

– osoby po przeszczepach narządów.

O prowadzącym:

Patryk Kmieć – Muzyk, bębniarz z pasją do dźwięków, kreacji i improwizacji. Jest miłośnikiem i pasjonatem etnicznych instrumentów perkusyjnych, instrumentów wysoko wibracyjnych. Z muzyką związany od ponad 20 lat. Kocha naturę, bycie w bliskości i kontakcie z przyrodą, kroczy ścieżką miłości prawdy i wolności w zgodzie z samym sobą.

28 VI (piątek), 17.00 – wstęp wolny

MOJA MANDALA – Wernisaż wystawy Dominiki Szewczyk i uczestników pracowni CDT Multi Coolti

Mandala to unikatowa forma sztuki, występująca głównie w sztuce buddyzmu, gdzie jej tworzenie, a następnie niszczenie jest uważane za rodzaj medytacji. Mandala buddyjska to harmonijne połączenie koła i kwadratu, gdzie koło jest symbolem nieba, transcendencji, zewnętrzności i nieskończoności, natomiast kwadrat przedstawia sferę wewnętrzności, tego co jest związane z człowiekiem i ziemią.

Na wystawie w Centrum Działań Twórczych zaprezentowane zostaną prace Dominiki Szewczyk – malarki, certyfikowanej nauczycielki malarstwa intuicyjnego metodą Vedic Art, instruktorki z wieloletnim doświadczeniem pracy z osobami dorosłymi i dziećmi, arteterapeutki. Uzupełnieniem wystawy będą mandale wykonane przez dzieci – uczestników pracowni Multi Coolti, działającej w CDT pod czujnym okiem Anny Pechytiak.

 

Jakie korzyści daje praktykowanie jogi?

Joga to nie tylko bardzo popularna na całym świecie forma aktywności fizycznej. To również sposób na uzyskanie harmonii ciała i duszy. Stosujący regularnie jogę twierdzą, że jest to nauka równowagi w życiu.

 

 

30 zł/ wydarzenie

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy (od 11 czerwca)

kontakt@cdt.lubin.pl, 767 560 015

  • Na wydarzenia należy wziąć wygodny strój.

     

  • Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w programie Dni Jogi.
Poprzedni artykułNietrzeźwy burmistrz w areszcie?
Następny artykułDni Lubina za pasem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę