Jutro (12 maja) pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 w nowo otwartej placówce przy ul. Skalników.  Kilka tysięcy osób może tam otrzymać  szczepionkę.

 

Powszechny Punkt Szczepień w Polkowicach mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach przy ul. Ociosowej. Jednak wejście do niego znajduje się od strony ul. Skalników (obok budynku Centrum Kultury). Przygotowanie punktu zajęło kilka miesięcy. Zakupiono nowy sprzęt i wyposażenie. Kiedy otrzymano odpowiedni zapas szczepionek z dostaw rządowych, wyznaczono termin otwarcia punktu.

– Jutro o godzinie 14 rusza w Polkowicach Powszechny Punkt Szczepień. Bardzo się z tego cieszę, bo dotychczasowy system dystrybucji szczepionek bardzo krzywdził takie miasta jak nasze i gros mieszkańców musiało wybierać miejsce szczepienia poza naszą miejscowością – mówi  Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic.-  Ale od jutra jesteśmy gotowi szczepić w Polkowicach nawet cztery tysiące osób dziennie, a łącznie do końca czerwca możemy wykonać blisko 24 tysiące szczepień w ramach pierwszej i drugiej dawki. To są bardzo duże ilości, które pozwolą nam zabezpieczyć szczepienia nie tylko dla mieszkańców Polkowic ale i całego regionu – dodaje włodarz miasta.

Powszechny Punkt Szczepień to kilkanaście profesjonalnie wyposażonych stanowisk do kwalifikacji lekarskiej i przeprowadzania szczepień. Łatwą i szybką obsługę pacjentów zapewnia dwustopniowy, elektroniczny system kolejkowy.

– Został on zaprojektowany specjalnie dla nas. Wyróżnia go dwustopniowość. Jest łatwy w obsłudze a jednocześnie bardzo pomocny zarówno dla pacjenta jak i obsługi medycznej. Punkt szczepień jest ponadto wyposażony kabinę do dezynfekcji oraz kilka dekontaminatorów – wylicza Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Aby móc profesjonalnie, bezpiecznie i sprawnie przeprowadzać szczepienia, trzeba było zakupić potrzebny do tego sprzęt.

– Bardzo dziękuję personelowi Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych za profesjonalne przygotowanie tego punktu od strony medycznej. Dziękuję także dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie ten punkt został zlokalizowany, a także wolontariuszom, którzy włączają się chociażby w obsługę systemu rejestracji. Wszystko to pozwoliło nam jak najsprawniej przygotować działanie tego punktu i pozwoli jak najsprawniej go poprowadzić – mówi  Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic.

Poprzedni artykuł14- latki po pierwszej dawce szczepionek przeciwko HPV
Następny artykułNa szczepienie do powszechnego punktu już w Lubinie – FOTO