Wolontariat, szkolenia, programy zdrowotne – w prestiżowym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który prezentuje aktywność największych polskich firm w zakresie działań prospołecznych, znalazło się 6. dobrych praktyk realizowanych przez KGHM Polska Miedź S.A.


Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W ubiegłorocznej jubileuszowej edycji zaprezentowane zostały projekty z ponad 280 firm.

W tym roku, wśród przykładów dobrych praktyk z KGHM znalazły się m.in. kampanie promujące badania profilaktyczne – realizowane w ramach akcji Różowy Październik oraz Movember. Doceniony został także program przeciwdziałania depresji, promocji i profilaktyki zdrowia psychicznego, którego beneficjentami jest ponad 8000 mieszkańców Zagłębia Miedziowego rocznie.

– Nasza obecność w raporcie potwierdza, że dobre praktyki realizowane przez KGHM Polska Miedź S.A. w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu to nie tylko działania niezwykle potrzebne społecznie, ale też – w obiektywnej ocenie twórców Raportu – inicjatywy warte naśladowania także przez inne podmioty w Polsce, co nas niezwykle cieszy. Szczególnie ważne jest to, że w realizację tych unikatowych projektów włączamy wolontariuszy, samorządy oraz organizacje pozarządowe, które wspierają nas w naszych działaniach, dzięki czemu odpowiadamy na realne potrzeby i możemy być jeszcze bardziej skuteczni – mówi prezes KGHM, Tomasz Zdzikot.

W raporcie wyróżnione zostały także warsztaty rodzicielskie dla pracowników KGHM – w 2022 r. odbyło się aż 10 edycji spotkań dla ojców i mam. Doceniony został również program wolontariatu pracowniczego „Pączek ze szlachetnym nadzieniem”, w ramach którego w ubiegłym roku udało się zakupić schodołaz oraz dofinansować rehabilitację niepełnosprawnej córki jednego z pracowników KGHM.

Dodatkowo w raporcie ujęte zostały także prezenty z okazji urodzenia dziecka, które miedziowa spółka przekazuje też pracownikom w ramach programu „Cudowni Rodzice KGHM”. W ubiegłym roku świętowaliśmy zgłoszenie 1000 CUdownych Rodziców KGHM, a projekt ten spodobał się samorządom Zagłębia Miedziowego i w partnerstwie z KGHM kontynuowany jest w Głogowie.

Wśród przykładów dobrych praktyk z KGHM znalazła się także kampania Mie(dź) Rodzinę. Miedziowa spółka wspólnie z samorządami Zagłębia Miedziowego promuje rodzicielstwo zastępcze. W ciągu kilku lat trwania akcji udało się znaleźć nowy dom dla 40 potrzebujących dzieci.

 

Poprzedni artykułMammograf za 2 mln zł czeka na pacjentki w MCZ
Następny artykułKGHM ponownie największą kopalnią srebra na świecie