W niedzielę zakończył się Tydzień Walki z Depresją, czyli drugi już cykl wykładów, wywiadów, konsultacji i porad przygotowanych przez Centrum Formacji Rodziny. Dzięki wsparciu KGHM Polska Miedź S.A. i 28 samorządów lokalnych udało się przeprowadzić ponad 120 spotkań zarówno bezpośrednich, jak i w sieci. Z materiałów, które wciąż są dostępne w internecie skorzystało już ponad 120 tys. osób z całej Polski i zagranicy.

To był intensywny tydzień, teraz go odsypiamy mówią organizatorzy ważnego wydarzenia, II Tygodnia Walki z Depresją. Cykl zajęć przygotowało Centrum formacji Rodziny z Lubina, które wspierane było przez samorządy lokalne, ale co najważniejsze finansowo przez KGHM polska Miedź S.A.

Ten tydzień faktycznie różnił się od ubiegłorocznego, głównie formą. Rok temu wszystko było stacjonarnie. Tym razem z powodu pandemii przenieśliśmy się do przestrzeni online. Tydzień był skierowany głównie do mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Okazało się, że nie tylko mieszkańcy tego regionu skorzystali i nadal korzystają z tego tygodnia, ale też Polacy nie tylko w kraju, ale też z zagranicą. Mamy przekonanie, że to był ważny czas szczególnie dla osób zmagających się z depresją lub dla ich bliskich, jako przewodnik w pigułce, w jaki sposób traktować depresję i jak ją rozumieć. Mamy statystyki i okazuje się, że na wydarzenie zarejestrowało się 1200 osób. Zasięg na facebooku to ponad 120 tys. osób w przestrzeni online. Mamy świadomość, że te materiały, które są ciągle dostępne na naszych stronach nadal gromadzą nowych odbiorców. Zasięg przerósł nasze oczekiwania – mówiła Anna Migalska, dyrektor Centrum Formacji Rodziny, psychoterapeuta.

Zorganizowaliśmy ponad 100 konsultacji – 90 dofinansowanych, a 30 zrobiliśmy dodatkowo. Odbywały się konsultacje stacjonarne i online. Wiele osób pierwszy raz mogło mieć styczność z terapeutą, psychoterapeutą czy specjalistą. Porad udzielali też logopedzi, terapeuci integracji sensorycznej, mediatorzy rodzinni, specjaliści terapii uzależnień. Program ułożyliśmy tak, by wsparcie mogło iść systemowo, by móc spojrzeć na ten problem, by go dotknąć, by każdy , kto na początku drogi się z nim zmaga, przełamał pierwsze lody. Może dzięki temu parę osób dzięki temu wydarzeniu zmotywowało się do leczenia – mówiła podsumowując wydarzenie Edyta Rząsa, terapeuta w Centrum Formacji Rodziny w Lubinie.

Wszystkie wykłady wciąż można oglądać na kanale you tube lub poprzez stronę internetową cfrlubin.pl

Centrum Formacji rodziny świadczy pomoc ciągle zarówno online, jak i stacjonarnie. Kontakt z terapeutami można nawiązać albo poprzez wspomnianą stronę internetową, gdzie umieszczone są niezbędne numery telefonów, albo poprzez facebooka.

fot. archiwum

Poprzedni artykułWTZ „Przytulisko” ruszyło z kiermaszem. Wielkanocne ozdoby już są – FOTO
Następny artykułMłodzi polkowiczanie o rasizmie