Boże Narodzenie, 1 listopada, a teraz Wielkanoc – to kolejna okazja, gdy podopieczni WTZ „Przytulisko” w Lubinie mogą pochwalić się swoimi pracami i udostępnić je lubinianom. Za niewygórowane kwoty można nabyć stroiki i ozdoby wielkanocne, których nie znajdziemy w zwykłym sklepie. Kiermasz już ruszył. Wszystkie dzieła osób niepełnosprawnych z tej „Przytuliska” są do nabycia przy Odrodzenia 8.

Zajączki, stroiki na stoły, wianuszki, koszyczki, kartki wielkanocne, kurki i mnóstwo innych prac ręcznie wykonanych przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przytulisko” w Lubinie można kupić przy ulicy Odrodzenia 8 w Lubinie codziennie od 9:00 do 17:00.

– Zachowujemy wszelkie zasady bezpieczeństwa. Kiermasz jest wystawiony przed naszym budynkiem przy Domu im. Dzieci Kresów. Jesteśmy od poniedziałku do piątku. Planujemy wystawić nasz kiermasz też w dwa ostatnie weekendy przed Wielkanocą – mówi Monika Tomko – Klubek, kierownik WTZ „Przytulisko” w Lubinie.

– Środki pozyskane ze sprzedaży prac wykonanych warsztatach przekazywane są na szeroko pojętą rehabilitację społeczną. Pandemia trochę nam psuje plany, ale cały czas myślimy o tym, by jeszcze w tym roku wyjechać nad morze, by nasi podopieczni trochę wypoczęli – dodaje kierownik.

Pieniądze zdobyte ze sprzedaży ozdób posłużą właśnie na takie cele.

Poprzedni artykułKoncert na żywo w Muzie – panie szczególnie mile widziane
Następny artykułII Tydzień Walki z Depresją – szereg wykładów, konsultacji i porad