Karolina Puźniecka i Mikołaj Ozga przygotowali projekt przeciwdziałający rasizmowi. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Karolina Puźniecka i Mikołaj Ozga starają się w przystępny sposób uświadomić społeczeństwo, że dyskryminacja ze względu na kolor skóry i pochodzenie jest niezwykle krzywdząca. Przygotowali projekt przeciwdziałający rasizmowi.

– Nasz projekt ma na celu edukowanie i szerzenie świadomości w zakresie wszechobecnego rasizmu, który przejawia się w słowach lub czynach oraz istnieje w przestrzeni internetowej, a także w codziennej, miejskiej rzeczywistości – wyjaśnia Mikołaj Ozga, współautor projektu. ­ – Decyzja dotycząca realizacji projektu była pokierowana naszą chęcią do rozpowszechniania wiedzy w tym temacie – dodaje Mikołaj Ozga.

Autorzy projektu „Period” działają głównie w mediach społecznościowych. Efekty ich pracy można znaleźć na Instagramie – @perioject.

– Systematycznie publikujemy treści związane z m.in. ważnymi pojęciami bądź osobami, które doświadczyły rasizmu – opowiada Karolina Puźniecka, współautorka projektu. –Chcielibyśmy, aby projekt dotarł do wszystkich ludzi wykazujących obojętność w zakresie dyskryminacji, jednak nie zamykamy się dla konkretnych grup i nasze działania mogą także obserwować ludzie spragnieni rzeczowej wiedzy – wyjaśnia Karolina Puźniecka.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jest to praktyczna olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia.

Poprzedni artykułII Tydzień Walki z Depresją – szereg wykładów, konsultacji i porad
Następny artykułNowy  Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii w MCZ