W Dolnośląskim Klastrze Edukacyjnym wspierającym kształcenie techniczne znalazł się od 17 maja KGHM Polska Miedź S.A. Podpisano Deklarację Partnerską. Liderem Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. KGHM będzie wspierał uczniów m.in. umożliwiając im praktyki zawodowe, szkolenia czy przekazując stypendia.

Deklarację Partnerską Przystąpienia do „Klastra Edukacyjnego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” 17 maja podpisali członkowie zarządu KGHM – Wiceprezes ds. Produkcji Radosław Stach i Wiceprezes ds. Rozwoju Adam Bugajczuk oraz Prezes Zarządu LSSE Krzysztof Sadowski, Przemysław Bożek Wiceprezes Zarządu LSSE i Piotr Wojtyczka Wiceprezes Zarządu LSSE.

Dolnośląski Klaster Edukacyjny istnieje od 4 lat. Łączy potencjał gospodarczy i naukowy, tworząc fundament do współpracy dla szkół, inwestorów, samorządów oraz instytucji działających wokół biznesu.

Cieszymy się bardzo, że możemy kojarzyć nie tylko szkoły, instytucje otoczenia biznesu, ale przede wszystkim przedsiębiorców. Dziś mamy okazję, by wśród nas znalazł się światowy gigant o doskonałej renomie. To początek świetnej współpracy, kojarzenia szkół branżowych, na które kładziemy w tej chwili nacisk z przyszłymi pracodawcami, a tym największym pracodawcą jest w tej chwili KGHM – mówił przed podpisaniem deklaracji, Krzysztof Sadowski, prezes zarządu LSSE.

Spółka chce być miejscem i poligonem do zdobywania doświadczenia. Współpraca między edukacją a KGHM to sygnał jak powinna wyglądać edukacja w naszych przyszłych pracowników – mówił Radosław Stach, wiceprezes ds. produkcji KGHM Polska Miedź S.A. – Dla nas edukacja jest podstawą zarówno naszych obecnych pracowników, jak i przyszłych, ale przede wszystkim edukacja prowadzona lokalnie. Podpisana umowa pomoże przyszłym naszym pracownikom zapoznać się z branżą i dołączyć do braci górniczej – dodawała Magdalena Wróbel, dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi KGHM.

KGHM w działania Klastra wpisze się ze swoim programem ”Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” organizując zajęcia praktycznej nauki zawodu oraz praktyki zawodowe, przygotowuje uczniów do uzyskania wybranych uprawnień zawodowych przed ukończeniem szkoły, umożliwiając udział w dodatkowych szkoleniach dla młodzieży i nauczycieli, fundując stypendia dla wyróżniających się uczniów oraz wspiera szkoły w modyfikowaniu programów nauczania.

Poprzedni artykułPuszczają ruch pod kładką
Następny artykułPuchar Polski w rękach lubińskich szczypiornistek