Wstępna ocena z wizji lokalnej wypadła dobrze. Inżynierowie przeliczają jeszcze parametry wytrzymałościowe kładki, a konkretnie przęsła, w które wczoraj uderzyła ciężarówka z podniesionym HDS-em.

Uderzenie było silne, ale nie spowodowało przesunięcia kładki. Punkty pomiarowe, które zainstalowano na tym obiekcie mostowym, po tym, jak kilka tygodni temu jego część zawaliła się, po wczorajszym wypadku pozostały nienaruszone.

Dzisiaj inżynierowie oceniali na miejscu jakie szkody wywołał wypadek. Uderzenie HDS-em w przęsło kładki, spowodowało naderwanie niewielkiego fragmentu stalowej konstrukcji i uszkodzenia w tynku. Pracownicy GDDKiA już wczoraj miejsca, w których popękał tynk dodatkowo sprawdzili i oderywali elementy, które nie trzymały się.

Ocena stanu kładki była przeprowadzona dzisiaj około godz. 11. Wstępna informacja była dobra, gdyż z wizji lokalnej nie wynikało, aby konstrukcja nad drogą mogła zagrażać przejeżdżającym pod nią pojazdom. Inżynierowie na potwierdzenie tego co widzieli, wykonali jeszcze specjalistyczne obliczenia. Zostały już zakończone, droga została dopuszczona do ruchu.

O wypadku pisaliśmy tutaj (kliknij).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę