Do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w minioną niedzielę, gdzie jadący na hulajnodze elektrycznej, 29-letni mężczyzna, zderzył się z rowerzystą. W efekcie kierujący hulajnogą trafił do szpitala. W związku z tym wypadkiem policjanci apelują o ostrożność i przypominają kierującym jednośladami podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W niedzielę, 3 września około godziny 19:00, na ulicy Zielonogórskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem użytkownika hulajnogi i rowerzysty.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni mężczyzna jadąc drogą dla rowerów, w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania osoby poruszającej się na rolkach, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym rowerzystą, 79-letnim mieszkańcem Lubina. W wyniku tego zderzenia, 29-latek doznał obrażeń ciała i został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Rowerzysta był trzeźwy. Teraz dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają funkcjonariusze lubińskiej komendy. Przypominamy, że osoby korzystające z jednośladów są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nie chroni ich karoseria pojazdu ani poduszki powietrzne, tak jak podróżujących samochodem, a upadek czy zderzenie z przeszkodą może skończyć się tragicznie. Przestrzeganie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji przede wszystkim ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec nich – informuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułUniwersytet Senioralny w ZOO z wnukami
Następny artykułWyprawki z „Dobrego startu” na kontach rodziców