W najbliższą sobotę w siłowni Pure w Lubinie odbędzie się charytatywna impreza sportowa dla chorej na białaczkę Martynki Chrapko. W akcję włącza się Drużyna Szpiku KGHM.

Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Miedziowe Towarzystwo Sportowe. W programie przewidziano: maraton Zumby dla kobiet, wyścig na rowerkach stacjonarnych i rywalizację na bieżni stacjonarnej. – Po raz kolejny postanowiliśmy pomóc Martynce, córce naszego kolegi z ZG Lubin W październiku zorganizowaliśmy rejestrację potencjalnych dawców szpiku. – mówi Tomasz Chmielowiec, prezes Miedziowego Towarzystwa Sportowego i zarazem przedstawiciel Drużyny Szpiku KGHM.
Warunkiem uczestnictwa będzie okazanie dowodu wpłaty na kwotę minimum 50zł na imienne konto Martynki Chrapko w Fundacji “Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, ul. Bujwida 42, 50-368 Wrocław, Bank Millenium S.A., nr konta 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 z tytułem wpłaty “Martynka Chrapko”.
– Zapraszam do naszej siłowni już od godz. 16.00 – zachęca Łukasz Murmyło , manager siłowni Pure. Z chęcią przyłączyliśmy się do pomysłu Miedziowego Towarzystwa Sportowego. W tym dniu Cały Pure będzie dostępny dla tych, którzy chcą pomóc chorej Martynce. Zapewniamy profesjonalny sprzęt i kadrę trenerską. Ze względów organizacyjnych zapisy przyjmujemy do 6 lutego w naszej siłowni. Ilość miejsc jest ograniczona. Przy zapisie obowiązkowo należy okazać dowód wpłaty.
Drużyna Szpiku KGHM powstała w marcu 2011 roku. To pracownicy wolontariusze, którzy biorą udział w imprezach sportowych propagując transplantację szpiku. Drużyna jest częścią ogólnopolskiej Drużyny Szpiku , która działa dzięki poznańskiej Fundacji Dar Szpiku. W styczniu miedziowi sportowcy zrzeszyli się i powstało Miedziowe Towarzystwo Sportowe. Podczas tej imprezy zostanie zorganizowana kolejna rejestracja potencjalnych dawców szpiku.
Warto dodać, że członek naszej Drużyny Szpiku, Marek Cygańczyk z ZG Polkowice-Sieroszowice, zarejestrowany w maju 2012 roku; w styczniu został wytypowany jako dawca dla chorego z Niemiec – i oddał szpik, ratując ludzkie życie.