16 listopada odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Polkowice. Mogą wziąć w nich udział osoby w wieku od 14 do 21 lat, zamieszkałe na terenie naszej gminy. Dziś ruszyła kampania wyborcza.

Jesteśmy przyszłością tego miasta i idąc na wybory albo startując w nich będziemy ją tworzyć, decydować o niej – mówi Jakub Kopaniecki, jeden z ambasadorów kampanii informacyjnej, zachęcając młodych mieszkańców gminy do udziału w wyborach do młodzieżowej rady. Mogą wziąć w nich udział mieszkańcy gminy w wieku od 14 do 21 lat.

Aby wystartować w wyborach trzeba przedstawić trzy dokumenty: klauzulę startową, listę poparcia oraz informację o przetwarzaniu danych osobowych – wymienia Karol Pikor, koordynator kampanii. – Dokumenty te są dostępne na stronie internetowej gminy oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Będą to drugie wybory do młodzieżowej rady. Jej działalność, jako głosu doradczego w samorządzie, doceniają władze gminy.

Omawiamy wszystkie kwestie dotyczące młodzieży, jej obecnego, ale również przyszłego funkcjonowania na terenie naszej gminy – mówi burmistrz Łukasz Puźniecki. – Cieszę się, że ponownie odbędą się wybory do młodzieżowej rady. Kolejne pokolenie młodzieży będzie mogło współdecydować o sprawach naszego miasta. Widać duże zaangażowanie, chęć szukania przestrzeni dla siebie, ciekawych wydarzeń. To pokazuje punkt widzenia młodzieży, który pozwala tak konstruować politykę całego miasta, aby była ona również przyjazna tej grupie mieszkańców – dodaje.

Spotkanie inaugurujące kampanię wyborczą do MRGP odbyło się w Salonie kawiarni CieKawa z udziałem grupy z OHP. Wybory odbędą się 16 listopada w Kinie w godz. od 10 do 17.

Poprzedni artykułUJW nagradza
Następny artykułNiecodzienna wojskowa gra terenowa na Święto Niepodległości