Wojskowe Centrum Rekrutacji w Głogowie zaprasza lubinian do Lubania, gdzie 11 listopada będą mogli wziąć udział w wojskowej grze terenowej. Zmagania będą okazją by sprawdzić się w sztuce kamuflażu, rozpalaniu ogniska czy składaniu broni albo rzucaniu granatem. Zgłaszać można się indywidualnie i grupowo.

To naprawdę niecodzienny sposób, by uczcić Święto Niepodległości. Ministerstwo Obrony w każdym województwie 11 listopada przygotuje wojskową grę terenową. Ci, którzy są z Dolnego Śląska będą bawić się w Lubaniu w Parku na Kamiennej Górze.

Rejestracja zespołów odbędzie się telefonicznie lub mailowo. Rozpoczęła się 27 października i potrwa do 11 listopada. Zapisać można się telefonicznie pod numerem telefonu 723-694-371 lub e-mail ad.cieslik@ron.mil.pl

Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne, które będą zlokalizowane wokół jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. Zawody odbędą się w każdym województwie – po jednej grze na województwo. Celem tak pomyślanej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocja służby wojskowej. – Będzie to czas spędzony na wojskowej rywalizacji, a jednocześnie świetny sposób na uczczenie Biało-Czerwonej. Gwarantujemy dobrą zabawę i zapewnimy wojskowe wyżywienie – zapewnia major Andrzej Matylek, szef wydziału Rekrutacji Centrum Rekrutacji w Głogów.

Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowy schronienia. Niemniej żadna z gier nie będzie taka sama – będą różnić się między sobą w zależności od miejsca ich przeprowadzenia. Również tego dnia spotkacie na trasie gry terenowej m.in. mistrzów olimpijskich w sztafecie 4×400, szer. Igę Baugmart – Witan, szer. Kajetana Duszyńskiego czy mistrza Europy w boksie szer. Mateusza Masternaka, z którymi będziecie mogli odbyć trening.

Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy. Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny.

– Startujemy o godzinie 10.00, bez względu na warunki atmosferyczne. Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór jak sportowe buty, długie spodnie, kurtkę, bluzę, czapkę czy rękawiczki. Koniec zawodów jest planowany o godz. 16:00. Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowym grom terenowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek w formie wojskowej grochówki. Za organizację gier odpowiada Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi jak również z Centralnym Wojskowym Klubem Sportowym i Radą ds. Kobiet RON – dodaje major.

Poprzedni artykułWybory do Młodzieżowej Rady Gminy
Następny artykułSprzątali cmentarz