Na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach nagrodzono najbardziej wyróżniających się wykładowców, studentów i pracowników administracji. „Leży nam na sercu dostrzeganie i promowanie starań naszych studentów i pracowników”, mówi Tadeusz Kierzyk, rektor UJW.

Tytułem „Wykładowca Roku 2021/2022” wyróżniono ośmiu nauczycieli akademickich. Zostali oni wyłonieni na podstawie wyników ankiet, przeprowadzanych wśród studentów dwa razy w roku akademickim, tj. po każdym semestrze. Na każdym kierunku wybrano tego wykładowcę, który osiągnął najwyższą ocenę.
W ten sposób decydowano, że wykładowcą roku została Anna Kruk-Żarnowska, która na Uczelni Jana Wyżykowskiego uczy m.in. zarządzania zasobami ludzkimi, podejmowania decyzji menedżerskich, motywowania pracowników oraz asertywności.
– Jestem bardzo zadowolona z pracy z ta młodzieżą. Są to ludzie niezwykle ambitni, którzy często są również i dla mnie wyzwaniem, dlatego, że oni są edukowani w zupełnie innym świecie niż ja byłam. Dlatego myślę, że obydwie strony czerpią z naszych spotkań ogromne korzyści. Ogromnie dziękuję studentom za przyznane mi wyróżnienie, bo to jest laur, który mnie dodatkowo mobilizuje żeby to, co robię, robić jeszcze lepiej – komentuje swój sukces Anna Kruk-Żarnowska.
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nagrodziła absolwentów, którzy napisali najlepsze prace dyplomowe i obronili je właśnie w naszej uczelni. Spółka co roku organizuje konkurs na najlepszy dyplom na wydziale nauk społecznych i technicznych w Polkowicach oraz na Wydziale zamiejscowym w Lubinie.
W tym roku laureatką drugiej nagrody za najlepszą pracę dyplomową została wybrana Paula Krynicka.
– Tematem mojej pracy było „Zarządzanie kapitałem intelektualnym w Inova, spółka centrum innowacji technicznych”, czyli w firnie, w której obecnie pracuje. Moje badania polegały między innymi na odnalezieniu i udokumentowaniu sposobów, jakimi posługujemy się w Inova aby wykorzystać kapitał intelektualny naszych pracowników. Samo wyróżnienie drugą nagrodą bardzo mnie zaskoczyło, bo już prawie zapomniałam o swojej pracy a tu taka niespodzianka – dzieli się emocjami Paula Krynicka.
Rektor nagrodził także najlepszych studentów, którzy w poprzednim roku akademickim osiągnęli najwyższą średnią ocen. Było to łącznie 11 osób. Pierwsza nagrodę w tej kategorii otrzymała Sara Berger, która może się pochwalić średnią ocen 4,86.
– Wystarczy uważnie słuchać wykładów, robić notatki, często z nich korzystać – zdradza swój sposób na sukces studentka III roku administracji na UJW. Przed nią teraz jeszcze rok nauki a po nim końcowe egzaminy. – Mam nadzieję, że pójdą mi dobrze i otworzą się dla mnie drzwi do jeszcze większego rozwoju osobistego – dodaje najlepsza studentka UJW.
Rektor UJW nagrodził też pracowników naukowo-dydaktycznych, którzy w zeszłym roku akademickim wyróżnili się dzięki pracy naukowej lub naukowo-badawczej. W tym gronie najlepszym okazał się prof. Paweł Greń.
Arleta Chorąży, dyrektor departamentu efektywności zawodowej pracowników KGHM Polska Miedź S.A. wręczyła certyfikaty stypendystom KGHM, czyli najlepszym studentom na kierunku górnictwo i geologia I stopnia (inżynierskie). Najlepsi co semestr są nagradzani przez spółkę stypendiami w wysokości semestralnego czesnego.
Dla rektora Uczelni Jana Wyżykowskiego spotkanie z najlepszymi wykładowcami, studentami i pracownikami administracji to wielki wydarzenie.
– To bardzo ważny dzień naszej działalności, kiedy możemy docenić najlepszych studentów, pracowników administracyjnych, wykładowców i powiedzieć im „dziękuję”. Przykładam do tego bardzo dużą wagę, bo uważam, że pracodawca zawsze powinien dostrzegać i promować wysiłek osób, które angażują się w pracę i którym dobro uczelni leży na sercu – mówi dr Tadeusz Kierzyk.
Rektor UJW podziękował także lektorkom i nauczycielkom, które od kilku lat prowadzą w uczelni zajęcia językowe i matematyczne dla dzieci z Uniwersytetu Dziecięcego UJW – projekcie prowadzonym wspólnie z Gminą Polkowice.

 

Poprzedni artykułKGHM uczestnikiem konferencji w Brukseli
Następny artykułWybory do Młodzieżowej Rady Gminy