21 C
Lubin
środa, 29 czerwca 2022 00:08:43
Strona główna ! Promowane „Strefa dla Biznesu” w Polkowicach

„Strefa dla Biznesu” w Polkowicach

41
0

Burmistrz Polkowic oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zapraszają przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie i konsultacje ze specjalistami w dziedzinie rynku małych i średnich przedsiębiorstw.

Wydarzenie z cyklu „Strefa dla Biznesu” zaplanowano na 11 maja (środa) na godz. 10 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Polkowice (Rynek 1, pok. 207, II p.). Skierowane jest ono do przedsiębiorców chcący rozwijać swój biznes lub inwestować na terenach powiatów polkowickiego i lubińskiego. Wcześniej „Strefa dla Biznesu” zawitała m. in. do Głogowa i Prochowic.

Podczas polkowickiego wydarzenia przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się m. in. o możliwości skorzystania z ulgi podatkowej CIT/PIT do 45 proc. poniesionych kosztów inwestycji nawet przez 15 lat, łatwiejszych warunkach uzyskania zwolnienia podatkowego oraz o narzędziach wsparcia rozwoju przedsiębiorczości.

– LSSE proponuje przedsiębiorcom nie tylko możliwość skorzystania z ulgi podatkowej, ale również doradztwo inwestycyjne i pomoc w pozyskaniu partnerów biznesowych. Współpraca z nami to spore i konkretne korzyści – zapewnia Justyna Hubiak, dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Podczas spotkania będzie się także można dowiedzieć od zaproszonych specjalistów jak skutecznie rozwijać swoje przedsiębiorstwa, co jest niezwykle ważne zarówno dla lokalnego rynku przedsiębiorczości jak i rynku pracy.

– Nasza gmina jest specyficzna pod tym względem, bo obok dużych pracodawców, takich jak KGHM czy firmy działające w podstrefie Legnickiej Strefy Ekonomicznej, mamy tu także małych i średnich przedsiębiorców, których powinniśmy wspierać, bo to oni swoją ciężką pracą rozwijają rynek przedsiębiorczości w Polkowicach – uważa Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Podczas bezpłatnego spotkania i konsultacji do dyspozycji właścicieli firm będą eksperci Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Agencji Rozwoju Regionalnego ARLEG, BIG TREE Consulting Group, a także Punktu Funduszy Europejskich.

Harmonogram spotkania:

09:30-10:00 Rejestracja gości i rozmowy przy kawie.

10:00-10:10 Powitanie, Łukasz Puźniecki – Burmistrz Polkowic.

10:10-10:20 Jak rozwinąć swój biznes dzięki wsparciu LSSE S.A.? Justyna Hubiak – Dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców – Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

10:20-10:55 Czy to dla mnie? Jak wygląda zwolnienie podatkowe w praktyce? Jacek Zimoch – Partner BIG TREE Consulting Group.

10:55-11:10 Formy wsparcia dla Pracodawcy, Joanna Milczarz – Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego i Usług Finansowych – Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG.

11:10-11:30 Fundusze Unijne w nowej perspektywie, Aleksandra Kukuła – Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy.

11:30 Poczęstunek kawowy i indywidualne rozmowy z ekspertami oraz doradcami.

Poprzedni artykułFestiwal Ziemi
Następny artykułDzień Flagi w Polkowicach
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com