Teatrzyki, występy artystyczne, zabawy edukacyjne, warsztaty ekologiczne i wiele innych atrakcji. W amfiteatrze miejskim rozpoczęła się dziś dwudniowa, 13. edycja Polkowickiego Festiwalu Ziemi.

Pierwszy dzień festiwalu Ziemi należał do przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Dzieci występowały na scenie amfiteatru i brały udział różnych zajęciach. Było kolorowo i radośnie, zwłaszcza że pogoda dopisała. Najmłodsi wiedzą, że o Ziemię trzeba dbać.

Nie można marnować wody – mówi Bartek z Przedszkola Miejskiego nr 3, a jego koleżanka Zosia dodaje: – Trzeba sprzątać i segregować śmieci.

W naszej gminie troska o czyste środowisko, o polkowicki skrawek naszej planety jest jednym z priorytetów tej kadencji samorządu.

Nauka przez zabawę jest bardzo ważna, dociera do najmłodszych  – podkreśla Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Bardzo ważne jest gospodarowanie wodą. To kluczowe wyzwanie, aby dbać o wodę, o czyste powietrze. Stąd też w naszej gminie podejmujemy działania związane z rozwojem komunikacji zeroemisyjnej, czyli rozszerzaniem bazy autobusów elektrycznych, aby to czyste powietrze towarzyszyło nam w każdej porze roku.

Ciekawie zapowiada się też czwartkowa odsłona festiwalu, na osiedlu Polanka, z udziałem starszych klas szkół podstawowych, a także mieszkańców.

Będą zajęcia z Nadleśnictwem Lubin, będziemy mówić o bioróżnorodności, o segregacji odpadów – zapowiada Małgorzata Kalus-Chiżyńska, dyrektor wydziału ochrony środowiska i obszarów wiejskich w urzędzie gminy. – Przedstawiciele rodzinnych ogrodów działkowych poprowadzą warsztaty, jak założyć ogródek w pojemniku na odpady, w butelce, a nawet w bucie. Będziemy też sprzątać okolicę – dodaje.

Przypomnijmy, że pamiątką jednej z wcześniejszych edycji festiwalu Ziemi jest łąka kwietna założona przy wjeździe na Polankę.

Autor: Urszula Romaniuk

Fot.: polkowicki_festiwal_ziemi

Autor: Tomasz Praski

Grafika: polkowicki_festowal_ziemi_plakat

Poprzedni artykułMultimedialne fontanny w legnickim parku ruszają w piątek
Następny artykuł„Strefa dla Biznesu” w Polkowicach