Już jutro 29 kwietnia w Legnicy rusza sezon turystyczny dla legnickich fontann. Niecodzienne zjawisko powiązanego dźwięku, wody i światła będzie można oglądać w Parku Miejskim w Ogrodzie Francuskim. Pierwszy pełen pokaz po zmroku zaplanowano na 21:30. Będzie on trwał 20 minut.

29 i 30 kwietnia to w Parku Miejskim w Legnicy inauguracja pokazów śpiewających fontann, które już rok temu podbiły serca lubinian. Widowisko jest niepowtarzalne i pozostawia doskonałe wrażenia.

Przyjeżdżają do nas tłumy, by te pokazy obejrzeć. Ruszamy w piątek tuż przed majówką. Zachęcamy, by nas odwiedzić. Woda, światło i dźwięk to pokaz multimedialny. Muzyka stworzona na potrzeby tych pokazów. Góruje muzyka filmowa i na pewno widzowie usłyszą coś, co znają – mówi Ewa Szczecińska – Zielińska z Urzędu Miasta w Legnicy. 

Pokazy od maja do września będą miały miejsce od piątku do niedzieli. Światło włączone będzie to widowiska  po zmroku. Pełne widowiska będą trwały 20 minut.

Harmonogram:

Fontanny pracują w sezonie IV-X 2022 roku następująco :

Od piątku do niedzieli w godz. od 10;00 do godz. 22;00

Pokazy 10 minutowe – woda (sześć obrazów) od godz. 12;00 w pełnych godzinach do godz. 22;00. W pełnych godz. po zmierzchu praca przez 10 minut programu woda i światło, składającego się z sześciu obrazów. Zegar astronomiczny po zmierzchu uruchamia światło. Ostatni pokaz 10 minutowy (woda + światło) kończy pracę fontanny o godz. 22;00.

Pokazy specjalne 20 min woda + światło + dźwięk:

29-30 kwietnia: piątek i sobota oraz we wtorek 3 maja o godz. 21;30

maj, czerwiec, lipiec, sierpień: piątek, sobota i niedziela o godz. 21;30

wrzesień: piątek i sobota o godz. 19;40

do 16 października: piątek i sobota o godz. 18;40.

Poprzedni artykułDarmowe wykłady, porady u specjalistów i warsztaty. Wszystko dzięki KGHM
Następny artykułZałoga ZWR pokazała, jak przerabia się rudę – FOTO