Fundacja KGHM wspiera programy dbające o zdrowie psychiczne mieszkańców Zagłębia Miedziowego. W L:ubinie, Legnicy, Głogowie czy Polkowicach można skorzystać z zajęć, które mają pomóć w walce z depresją i stresem. W Lubinie projekty prowadzi m.in. Stowarzyszenie PAX, które już dziś zaprasza w maju i czerwcu na wyjątkowe wykłady.

Pierwszy wykład w ramach projektu „W depresji nie jesteś sam” zaplanowano na 19 maja. Odbędzie się on pod hasłem „Depresja u nastolatków – zrozumieć i towarzyszyć”. Drugi będzie miał miejsce 13 czerwca o 18:30.

– Będzie miał tytuł “Nasze emocje nasze wartości, w poszukiwaniu sensu życia i motywacji”. Tu również obowiązują zapisy i zapraszamy wszystkich – mówi Agnieszka Mowińsk, prezes Stowarzyszenia PAX w Lubinie.

Projekt ten oraz inny, który już trwa pod hasłem „Stres STOP” jest finansowany przez Fundację KGHM Polska Miedź S.A. Wsparcie miedziowej spółki jest bardzo istotne w takich działaniach.

– Jest to bardzo ważne szczególnie w tym czasie, gdy powoli pandemia nas opuszcza, ale konsekwencje odczuwamy na co dzień. Bez względu na wiek, dzieci, młodzież, dorośli, rodzice czy też nie – każdego depresja, która ma z resztą różne oblicza, dotyka. Chcemy jej przeciwdziałać i po to mamy niektóre wykłady, warsztaty, ale też spotkania indywidualne. Dzięki Fundacji KGHM wszyscy mogą korzystać bezpłatnie. Nie ukrywajmy, że pomoc specjalistów jest bardzo potrzebna, ale jest też bardzo droga. Ten projekt “W depresji nie jesteś sam”, który jest realizowany w różnych miastach Zagłębia Miedziowego, będzie trwał do wakacji. Kolejny projekt, który realizujemy od marca dzięki Fundacji KGHM Polska Miedź S.A., nazywa się “Stres STOP”. W ramach tego projektu mamy indywidualne spotkania ze specjalistami takimi, jak terapeuta rodzin, terapeuta uzależnień, doradca żywienia, logopeda, pedagog, psycholog. Mamy też warsztaty z Decoupage’u, które mają na celu nauczyć twórczego odstresowania – mówi Agnieszka Mowińska, prezes Stowarzyszenia PAX w Lubinie.

Zarówno zapisy, jak i uzyskanie większej ilości informacji o projektach są możliwe pod numerem telefonu 697 672 275

Poprzedni artykułUczą języka polskiego i tego, jak znaleźć pracę. Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy
Następny artykułMultimedialne fontanny w legnickim parku ruszają w piątek