Fot ilustracyjne. pixabay.com

Dzisiaj w Lubinie do kwarantanny trafiło 5 mężczyzn. Każdy jest w swoim domu, każdy jest w dobrym stanie. U każdego potwierdzono koronawirusa. To pracownicy PeBeKa.

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa w Lubinie informuje o 5 pracownikach z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, którzy przebywali od kilku dni w kwarantannie, po kontakcie z pierwszym zarażonym pracownikiem PeBeKa.

Jak informuje KGHM, PeBeKa, zgodnie z procedurą obowiązującą w całej Grupie Kapitałowej, niezwłocznie zawiadomiło wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonymi pracownikami. Osoby te zobowiązane są do kwarantanny oraz kontaktu ze służbami sanitarnymi.

Aktualnie w powiecie lubińskim jest 9 osób zarażonych koronawirusem – wnika z raportu Sanepidu, kóry wydano o godz 15. W powiecie kwarantanną objętych jest obecnie 212 osób, 106- jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Pięć osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie SARS-CoV-2/COVID-19. Natomiast łączna liczba zdiagnozowanych przypadków zarażenia to 9 osób.

Dzisiejsze potwierdzenia dla 5 osób, dotyczą mężczyzn. Wszyscy mieszkają w Lubinie. Są w domowej kwarantannie. Ich stan jest dobry.

Poprzedni artykułZginął przygnieciony samochodem
Następny artykułCo prezydent Lubina zrobi dla przedsiębiorców?