Śmiertelny wypadek na szutrowej drodze między Dłużycami, a Dziewinem. Jedna osoba nie żyje, druga w ciężkim stanie, śmigłowcem LPR, trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 17, na szutrowej drodze między Dłużycami,a Dziewinem (gm. Ścinawa), która jest obecnie objazdem dla remontowanej drogi do Dziewina. Niebieskie audi A3 na wołowskich numerach rejestracyjnych jechało w kierunku Dziewina. Najprawdopodobniej pojazd rozwinął zbyt dużą prędkość, kierowca nie zapanował nad nim i wpadł w poślizg, uderzył w muldę ziemi na poboczu, koziołkował i wylądował kilkadziesiąt metrów dalej. Pojazdem jechało dwóch mężczyzn, obaj wypadli z auta, najprawdopodobniej nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. W Audi w trakcie zdarzenia urwało drzwi od kierowcy a jeden z mężczyzn został przygnieciony przez pojazd. Mimo starań ratowników nie można było już mu pomóc.

Drugi mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do legnickiego szpitala. Ma 35 lat i jest ze Ścinawy. Tożsamość drugiej osoby nie jest na razie znana.

Na miejscu pracowały jednostki OSP ze Ścinawy i Zaborowa oraz PSP z Lubina z zespołem ratowników z Pogotowia Ratunkowego. Droga jest przejezdna. Na miejscu pracują jeszcze policjanci.

 

Poprzedni artykuł3 promile i kolizja pod Medicusem
Następny artykułKoronawirus. Kolejnych pięć zarażeń w Lubinie