Spytaliśmy rzecznik prasowej prezydenta Lubina na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy w Lubinie jeśli mowa o trudnej rynkowej sytuacji spowodowanej obwarowaniami związanymi z epidemią. Czy prowadzący działalność na terenie Lubina będą mieli lżej, czy prezydent “odpuści” im podatki, wprowadzi ulgi?

 

Już kilku przedsiębiorców z Lubina było zainteresowanych uzyskaniem informacji od Urzędu Miejskiego w Lubinie na temat wsparcia i ulg w związku z ciężką sytuacja spowodowaną koronawirusem. Proceder wsparcia opiera się na zasadach pomocy publicznej, a zatem dokumenty jakie musieliby złożyć tacy przedsiębiorcy dotyczyłyby 3 lat wstecz. To przerażą najbardziej skrupulatnych.

Obecne przepisy pozwalają nam na udzielenie pomocy publicznej w zakresie odraczania, rozkładania na raty, a nawet całkowitego umarzania opłat podatkowych dla przedsiębiorców w indywidualnych i uzasadnionych przypadkach. Niemniej czekamy na sprecyzowanie zapowiadanych przez rząd rozwiązań w zakresie pomocy dla przedsiębiorców.
Wszelkie informacje na temat dotychczasowych rozwiązań pomocy, przedsiębiorcy mogą uzyskać pod nr 76 746 81 53 lub 76 746 81 32 – informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

Poprzedni artykułKoronawirus. Kolejnych pięć zarażeń w Lubinie
Następny artykułZakaz wstępu na działki przez wirusa?

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.