18 grudnia, w środę górnicy krwiodawcy z klubu HDK Serce Górnika pojechali do Wrocławia, by odwiedzić i obdarować prezentami podopiecznych Centrum Onkologii Dziecięcej „Przylądek nadziei”. Od 2 do 6 grudnia w RCKiK w Lubinie trwała zbiórka krwi z przeznaczeniem dla małych onkologicznych pacjentów. Wizyta górników w klinice była ukoronowaniem działań krwiodawców na rzecz placówki.

18 grudnia do Ponadregionalnego Centrum Onkologii Dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu pojechali działacze klubu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

– Kiedy pracownicy nas zobaczyli, uśmiech z ich twarzy nie schodził. A radość i uśmiech u dzieci oraz ich mam były bez końca. Najbardziej utkwił mi w pamięci obraz chłopca o imieniu Mikołaj, który był bardzo smutny, gdy go zobaczyłam. Kiedy on zobaczył w koszu piłkę nożną i pokazał, że chce ją mieć, z twarzy nie zniknął mu już uśmiech. Duże i radosne oczy i ta radość na jego buzi, gdy dostał piłkę sprawiły, że serce raduje się w takich chwilach. Moje wizyty u dzieci, zbiórki krwi i nie inne działania są robione prosto od serca. Wczoraj czułam samą radość i satysfakcję, że dałam im odrobinę uśmiechu i choć na chwilę mogli zapomnieć o pobycie w szpitalu – mówi Sylwia Styś, członkini HDK Serce Górnika.

Krwiodawcy z HDK Serce Górnika prowadzili zbiórkę krwi z przeznaczeniem dla pacjentów Przylądka nadziei w dniach 2- 6 grudnia 2019. Krew oddało 191 osób.

Poprzedni artykułNadzwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM
Następny artykułLubińska firma znowu wśród 10. najlepszych nominowana do nagrody