1 października 2019 r. odbyła się uroczysta gala Polski Kompas 2019, podczas której KGHM otrzymał nagrodę jako Czempion globalny. Prezes Zarządu Spółki Marcin Chludziński nagrodę zadedykował pracownikom KGHM.

Redakcja „Gazety Bankowej” wręczyła Polskie Kompasy, które trafiły do przedsiębiorstw szczególnie zaangażowanych w rozwój polskiej gospodarki. KGHM został wyróżniony za działalność międzynarodową Spółki, zarządzanie aktywami zagranicznymi i bycie ambasadorem Polski na świecie.

Odbierając nagrodę prezes KGHM Marcin Chludziński powiedział: – Jesteśmy dumni z tego, że możemy reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej i budować potęgę gospodarczą polskiej spółki. Nagrodę dedykuję wszystkim pracownikom KGHM, którzy wspólnie budują siłę firmy.

W obszarze aktywów zagranicznych KGHM Polska Miedź S.A. może pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w ostatnim okresie. Przede wszystkim dotyczyły one kopalni Sierra Gorda w Chile, która dzięki skutecznym procesom modernizacyjnym w istotny sposób poprawiła wyniki produkcyjne i sprzedażowe, osiągając finansową stabilność. W 2020 roku oczekiwane jest osiągnięcie poziomu wydobycia w kopalni w Chile wynoszącego 130 tys. ton.

„Polski Kompas – rocznik instytucji finansowych i spółek akcyjnych” to coroczna przekrojowa publikacja o polskim rynku finansowym. Jest bieżącym podsumowaniem stanu gospodarki, przeglądem instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, a także spółek notowanych na GPW i zgłoszonych w UKNF.

Poprzedni artykułPół wieku lubińskiej Muzy. Tort, świeczki i wspomnienia – FOTO
Następny artykułOborska pętla już za miesiąc – zapisy trwają