CK Muza obchodzi swoje 50 – lecie. Z okazji tak ważnej rocznicy Muza, zwana pierwotnie Domem Kultury Zagłębia Miedziowego, cały rok prowadzi szereg imprez uświetniających ważny jubileusz. Obchody 50 – lecia miały miejsce w CK Muza 1 października. Nie obyło się bez tortu.

1 października 1969 roku oficjalnie otwarto Dom Kultury Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Odbyła się tu wówczas Ogólnopolska Inauguracja Roku Kulturalnego. W 1996 roku DKZM zmienił nazwę na Centrum Kultury “Muza” w Lubinie. 

50. urodziny Muza uczciła wyjątkowo. Był tort i życzenia.

– Kontynuujemy działalność, którą rozpoczęli nasi poprzednicy w 1969. Te 50 lat to świetny moment na podsumowania. Jesteśmy najprężniej działającym ośrodkiem kultury na Dolnym Śląsku. Odwiedza nas rocznie ponad 100 tys. gości.  Bardzo sobie cenię pracę w tak świetnym zespole. Tu są ludzie, którzy potrafią zorganizować każdą imprezę., To wielozadaniowcy. Fantastyczna załoga – mówiła podczas uroczystości Małgorzata Życzkowska – Czesak, dyrektor CK Muza.

Pracuję tu ponad 17 lat. Na początku zajmowałam się różnymi rzeczami. Byłam rzecznikiem prasowym, redagowałam Notatnik Kulturalny. Byłam w dziale marketingu i promocji, którego już teraz nie ma. W 2011 zostałam kierownikiem kina i dostałam za zadanie, mówiąc kolokwialnie, walkę z Heliosem. Kiedy w 2009 otwarto multikino, nasze zmierzało ku zamknięciu. Wszyscy chodzili do multipleksu, zachłysnęli się ofertą. Byliśmy kinem studyjnym, lokalnym. Chcieliśmy grać ambitne kino jednak nie do końca nam to wychodziło. Postanowiliśmy zawalczyć i grać filmy premierowe najpierw na jednej sali, potem na drugiej. Musieliśmy zainwestować w projektory cyfrowe. Z roku na rok muszę powiedzieć, że frekwencja w kinie rośnie. Dziś oferta jest zróżnicowana – mówiła Beata Kurpińska, kierownik kina w CK Muza.

W CK Muza odbywają się najważniejsze dla regionu uroczystości nie tylko te artystyczne  jak np. akademie barbórkowe  czy jubileusze.

Poprzedni artykułBieg wokół Żelaznego Mostu – charytatywnie dla Amelki
Następny artykułKGHM: nagroda Polskiego Kompasu dla Globalnego Czempiona