Sześć spółek z Grupy kapitałowej i KGHM Polska Miedź S.A. zaprezentuje się wspólnie podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, które odbywają się w Katowicach w dniach 10-13 września.

Na blisko 170 m2 powierzchni wystawienniczej obok KGHM Polska Miedź swoją działalność zaprezentują Bipromet, CBJ, INOVA Spółka, KGHM ZANAM, najstarsza ze spółek z grupy KGHM – Nitroerg oraz PeBeKa. Każda z wymienionych firm specjalizuje się w innym obszarze związanym z branżą, wszystkie mają wieloletnie doświadczenie i ekspertów budujących kapitał przedsiębiorstwa.

Złożoność i wielowymiarowość górnictwa podkreślają profile działalności poszczególnych firm.

Bipromet działa na krajowym i międzynarodowym rynku projektowym i wykonawczym. Eksperci spółki projektują rozwiązania innowacyjne dla znaczących sektorów gospodarki m.in. w przemyśle energetycznym, hutnictwie stali i metali nieżelaznych, górniczym, cementowym, koksowniczym oraz uwzględniających ochronę środowiska.

CBJ to jedno z największych laboratoriów badawczych w kraju, które świadczy kompleksowe usługi w zakresie wykonywania różnorodnych badań, analiz i pomiarów fizyko-chemicznych, mikrobiologicznych, z uwzględnieniem poboru i przygotowania próbek, wykonania badań oraz opracowania wyników.

INOVA Centrum Innowacji Technicznych Spółka z o.o. oferuje nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi o najwyższej jakości z zakresu elektrotechniki, automatyki i radiokomunikacji.

KGHM ZANAM S.A. należy do największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń dla sektora górniczego. W portfolio Spółki jest również sprzęt stosowany w systemach przeładunkowych, zespołach transportowych, skalnictwie i kopalniach odkrywkowych.

Nitroerg, to firma z imponującą tradycją i blisko 150-letnim doświadczeniem. Jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentem materiałów wybuchowych oraz systemów inicjowania do użytku cywilnego.

PeBeKa jest ekspertem w budownictwie podziemnym. Od niemalże 60 lat realizuje inwestycje budowlane na całym świecie, specjalizując się w projektach górniczych, wiertniczych, tunelowych, a także infrastrukturalnych. Mapę zrealizowanych przez PeBeKa projektów tworzy kilkadziesiąt lokalizacji na 5 kontynentach.

– Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego są przestrzenią wymiany doświadczeń, kontaktów i dają możliwość zaprezentowania naszych biznesowych możliwości. Wiedza i doświadczenie zarówno KGHM jak i spółek z naszej Grupy Kapitałowej dają dobre podstawy do działania na międzynarodowym rynku. Najwyższa jakość produktów, niestandardowe rozwiązania, innowacyjność i technologie, które możemy zaoferować naszym klientom budują naszą przewagę konkurencyjną – podkreślił Radosław Stach, wiceprezes KGHM ds. produkcji.

Grupa Kapitałowa KGHM skupia spółki funkcjonujące na międzynarodowych rynkach branży surowcowej, ale także firmy działające w obszarze logistyki, transportu oraz turystyki. Jest jednym z największych pracodawców zatrudniającym blisko 34 tysiące osób.

inf.fot. KGHM

Poprzedni artykułS3 Lubin-Polkowice pojedziemy w czerwcu 2020?
Następny artykułNa podwójnym gazie za kółkiem ciężarówki. Stracili prawo jazdy