Dwóch mężczyzn, którzy po wypiciu alkoholu zdecydowali się na kierowanie samochodami ciężarowymi, straciło prawo jazdy. Pierwszy z nich, 49-letni mieszkaniec Lubina został zatrzymany przez lubińskich policjantów, drugi natomiast, 61-latek, przejechał do pracy i został ujęty przez dyspozytora. Obu mężczyznom grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 15.30 w dniu 6 września na drodze S3, policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy, zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Iveco, którego kierującym okazał się 49-letni mężczyzna. Funkcjonariusze wyczuli od lubinianina alkohol i postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna ma w swoim organizmie ponad 0,7 promila. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca ciężarówki tego samego dnia nietrzeźwy przyjechał do pracy. Alkohol od 61-latka wyczuł dyspozytor, który nie pozwolił mężczyźnie na kontynuowanie jazdy i powiadomił policjantów. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mieszkańca powiatu biłgorajskiego, ponad 0,6 promila.

Mężczyzna tłumaczył się, że wypił „tylko jedno piwo”, a dodatkowo bierze leki, które mogły spotęgować działanie alkoholu.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Czeka go teraz sprawa w sądzie. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara więzienia do 2 lat.

inf. asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułSpółki z Grupy kapitałowej KGHM na targach w Katowicach
Następny artykułKGHM wspiera zdrowe odżywianie dzieci