Krwiodawcy z klubu HDK Serce Górnika ZG Lubin wspólnie z RCKiK w Lubinie zachęcają do przyłączenia się do trwającej już od poniedziałku akcji zbiórki krwi poświęconej pamięci Ofiar Zbrodni Lubińskiej. Krew leje się litrami, ale w okresie wakacyjnym nie jest jej nigdy za wiele. Każdy, kto do piątku odda krew, otrzyma mały upominek od organizatorów.

Kolejny rok z rzędu w okolicy 31 sierpnia prowadzona jest jubileuszowa zbiórka  krwi. Organizatorami jest HDK Serce Górnika ZG Lubin i RCKiK we Wrocławiu, oddział terenowy w Lubinie.

– To już czwarta akacja w tym roku i kolejna  z okazji rocznicy Zbrodni Lubińskiej. Akcja trwa od 26 do 30 sierpnia. W ten sposób chcemy oddać hołd wówczas poległym i pomóc tym, którzy potrzebują krwi. Nie chodzi tu tylko o drobiazgi, które mamy przygotowane dla dawców. Chodzi o krew, która w okresie wakacyjnym jest szczególnie potrzebna ze względu na większą liczbę wypadków i zmniejszoną liczbę dawców. Postaraliśmy się o drobne upominki dla tych, którzy nas wspierają podczas tej akcji. W RCKiK w Lubinie krew jest oddawana codziennie, ale dzięki takim nagłośnionym,  zorganizowanym akcjom spływa większa ilość krwi. Od początku roku mieliśmy już 4 różne wydarzenia. Jak dotąd zebraliśmy około 200 litrów krwi –  mówi Zbigniew Młotek,  prezes HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

 

Przypominamy, że punkt krwiodawstwa jest czynny codziennie od 7:00 do 10:45, ale w poniedziałki do 16:00, zaś w piątki do 16:30. każdy krwiodawca, który oddaje krew ma ustawowy dzień wolny od pracy i słodycze, które uzupełniają 4500 kalorii, które traci podczas oddawania krwi.  

inf. redakcja

Poprzedni artykułLewica już po konwencji, rusza z kampanią
Następny artykułWóz dla strażaków OSP w Kotli od JRGH – FOTO