Lewica ma za sobą konwencję wyborczą. Tym samym ugrupowanie to otworzy formalnie kampanię wyborczą w okręgu legnicko – jeleniogórskim. Konferencja prasowa zaplanowana została w Legnicy na czwartek 29 sierpnia. Wówczas poznamy liderów listy Lewicy. Dziś mowa już o pierwszej trójce. To Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska z ramienia SLD, Robert Obaz – z ramienia Wiosny i Kaja Filaczyńska – z ramienia Razem.

Sobotnia konwencja programowa Lewicy, która odbyła się w Warszawie to wydarzenie historyczne – mówią politycy Lewicy.

– Pierwszy raz trzy partie lewicowe z różnym dorobkiem i historią , czyli SLD, Wiosna i Lewica Razem wspólnie wystawią listę do wyborów. Po kadencji przerwy Lewica wróci do polskiego parlamentu. Jesteśmy jedynym krajem w Europie, gdzie lewicy nie ma, a widać, że bardzo brakuje jej w Sejmie, jako głosu, który będzie reprezentował pracowników, mniejszości, upominał się o prawa tych, którzy są słabsi i poszkodowani – mówi Kaja Filaczyńska z Razem, która osobiście brała udział w konwencji. – Nie mamy marketingowego chwytu „pięciu”, „sześciu” postulatów . Na konwencji przedstawiliśmy bardziej kompleksową wizję Polski, jaką chcę mieć, a tego nie da się ująć w pięciu postulatach, czy na plakacie. Uważamy, że wiele obszarów jest pominiętych. Z kwestii, które dla mnie osobiście są najważniejsze i cieszę się, ze znalazły się w programie, to odważne postulaty dotyczące usług publicznych, w szczególnie ochrony zdrowia. To powód dla którego ja zaangażowałam się politycznie. Wzrost nakładów na ochronę zdrowia niezwłocznie do 6,8% PKB, a docelowo do ponad 7% . To wskaźnik, który jest zalecany przez WHO jako taki minimum cywilizacyjne, by publiczny system ochrony zdrowia mógł działać – wyjaśnia Kaja Filaczyńska.

Politycy Lewicy postawią też m.in. na leki nie droższe niż 5 zł, zagadnienia z zakresu kryzysu klimatycznego, poprawy warunków pracy i wzrostu płac. Okazja, by poznać bliżej postulaty Lewicy nadarzy się 29 sierpnia w Legnicy ( godz. 12.00 Fontanna Neptuna) i Jeleniej Górze ( godz. 10.00 Plac Ratuszowy) podczas konferencji.

fot. Bartek Kuzia

Poprzedni artykułWolontariusze KGHM prawie kończą remont u samotnej matki – FOTO
Następny artykułKrew za krew, czyli ku pamięci ofirar Zbrodni Lubińskiej

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.