Jednostka Ratownictwa Górniczo – Hutniczego i Fundacja KGHM Polska Miedź przekazały wóz strażacki w darowiźnie strażakom z OSP w Kotli. Pojazd, który służył JRGH 18 lat jest serwisowany i w bardzo dobrym stanie. Zastąpi strażakom ochotnikom stary samochód, który bywa , że odmawia już posłuszeństwa.

28 sierpnia 2019 w Kotli uroczyście przekazano kluczyki do wozu strażackiego, który trafił do OSP w Kotli z JRGH KGHM Polska Miedź S.A.

Ten samochód godnie nam służył od 18 lat. Nigdy nas nie zawiódł. Jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Posiada klimatyzację. To średni samochód i uterenowiony. Ze względu na tereny Gminy Kotla, czyli tereny leśne będzie się dobrze sprawiał. To 2000 litrów wody, autopompa dobrej firmy z dwustopniową wydajnością 1600. Ten samochód został wyprodukowany w trzech egzemplarzach. Życzę, by ten samochód dobrze wam się sprawował. – mówił Tadeusz Sadowski, kierownik wydziału I Straży Pożarnej, JRGH O/KGHM Polska Miedź S.A.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Czekaliśmy na takie auto 20 lat. Zastąpi nam wysłużonego już Magirusa. Czekaliśmy na taki prezent, jaki dziś dostaliśmy od Fundacji. Nie narzekamy na bark zajęć. Każdy pożar i każde zagrożenie życia to czyjaś tragedia. 30% naszych wyjazdów to wyjazdy w tereny powiatu, reszta to gmina Kotla. To auto nas usprawni, przyspieszy, a nasze działania będą bardziej efektywne – mówił Krzysztof Skiba, prezes OSP w Kotli.

fot.inf redakcja

Poprzedni artykułKrew za krew, czyli ku pamięci ofirar Zbrodni Lubińskiej
Następny artykułSamobójstwo pod pociągiem