Cudowna  pomoc – to hasło przewodnie akcji, dzięki której w okolicy Centrali KGHM przelewano krew. Wolontariusze miedziowej spółki po raz drugi już zorganizowali mobilną zbiórkę krwi. Do banku krwi trafiło prawie 12 litrów, które uzbierano w niespełna 3 godziny. 

 

26 osób wyraziło chęć oddania krwi w krwiobusie, który stanął na parkingu przy Skłodowskiej w Lubinie, nieopodal Centrali KGHM. Mobilną zbiórkę krwi zorganizowali wolontariusze KGHM.

– Dzisiejsza akcja jest pod hasłem Cudowna pomoc. W tamtym roku na pierwszej akcji frekwencja przeszłą nasze najśmielsze oczekiwania – mówiła podczas drugiej zbiórki Agata Pelc, koordynator Wolontariatu KGHM – Akcję dedykujemy  mieszkańcom Lubina, pracownikom grupy kapitałowej KGHM,  Centrali i wszystkich oddziałów. Dla każdego, kto włączy się w  akcję pomagając, nie tylko oddając krew mamy specjalnie na tę okazję dedykowane kubki, pieczone makaroniki w kształcie serduszek w kolorze czerwonym. Każdy otrzyma upominek z logo KGHM i Wolontariatu – dodawała Agata Pelc. 

Obsługę zbiórki krwi prowadziła załoga RCKiK we Wrocławiu, oddziału terenowego w  Lubinie.

Oddawanie krwi w krwiobusie niczym się nie różni od robienia tego w punkcie. W autobusie mamy po prostu mniej miejsca. Poznajemy podczas takich akcji wielu wspaniałych ludzi, lubimy takie wydarzenia. Warto robić takie akcje, bo dawców jest coraz mniej, a nam zależy na tym by poszerzać ich grono. Stąd częste akcje promocyjne , wyjazdowe, prelekcje w szkołach i przedszkolach. Często zapraszamy uczniów szkół, by popatrzyli jak to wygląda, że przecież nie ma czego się bać.  – mówiła Agata Trojć – Zając, asystent ds. dawców w RCKiK. 

 

Poprzedni artykułPół wieku kopalni Lubin – akademia i odznaczenia – FOTO
Następny artykułMinister Edukacji zachwycona projektem „Słodka Julka” – FOTO